sobota, 21 maja 2022

Sport

  • 5 komentarzy
  • 10816 wyświetleń

Fenomen „zakładówek”

 
 Parę tygodni temu ruszyła w Grajewie kolejna runda Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, czyli Amatorska Liga Mistrzów. Popularne „zakładówki” cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tej rundzie bierze udział 14 drużyn. Gra toczy się o awans do Wojewódzkiego Finału Amatorskiej Ligi, a przede wszystkim o szacunek kolegów.
 Zmagania mają bogatą historię. Przed laty stworzono rozgrywki, by dać rozrywkę pracownikom. Uczestnikami byli tylko pracownicy danych zakładów pracy i stąd właśnie wzięła się potoczna nazwa Ligi.

 Dziś w zawodach biorą udział wszyscy, którzy ukończyli 18 lat. Swoją drogą ciekawe czy mogłaby grać kobieta? Pewnie z psychologicznych względów - nie.
 „Zakładówki” to grajewski fenomen. Dlaczego? Pewnie odpowiedź jest banalna.
Przecież każdy facet lubi oglądać piłkę nożną, oglądać, a co dopiero grać. Każdy mężczyzna lubi rywalizować i czuć smak adrenaliny. 2 razy w tygodniu, podczas rozgrywek mogą poczuć się swobodnie, oderwać się od codzienności. Przy okazji można też poprawić sylwetkę :).
 Ciekawe czy zawody sportowe dla kobiet cieszyłyby się równie dużym powodzeniem?

 Teraz zamagania dobiegają końca. W piątek odbędą się ostatnie, rozstrzygające spotkania. Kto wygra? Każdy pewnie już ma faworyta, ale piłka jest okrągła, a bramki są dwie i wszystko jeszcze może zdarzyć się. Runda ta sprawiła wiele niespodzianek, tych miłych i tych mniej miłych. Niekiedy zawodzili faworyci, ale za to debiutanci zadziwiali dobrą grą i doskonałą techniką.
 Jak nieoficjalnie wiadomo, we wrześniu rusza kolejna runda "zakładówek". Zawsze były tylko 2 rundy- letnia rozgrywana na Orlikach i zimowa- na Hali MOSiR. Teraz oragnizatorzy chcą również rundy jesiennej. Z tego, co wiem zawodnikom podoba się ten pomysł, szczególnie dlatego, że będą mogli pograć więcej na otwartym boisku. Hala nie jest zbyt lubianym miejscem.
 Cóż pozostało? Już dziś gratulujemy przyszłym zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie, no i Mistrzostwach Województwa.
 Organizatorom gratulujemy pomysłu na stworzenie takich zawodów i życzymy coraz większej ilości zespołów zgłaszających się do rozgrywek.

 

Ona

Komentarze (5)

Bardzo dobrze że zakładówki są z roku na rok coraz bardziej popularne. :)

Jakie Zakłady, taka i liga zakładowa.Poziom zero,
dużo przekleństw, wyzwisk i chamstwa.

tak jak liga lzs siatkowki co roku tez super sprawa

Mam pytanie czy drużyna w której wszyscy zawodnicy mają skończone 17 lat może brać udział w rozgrywkach? Bo od nowego roku już wszyscy mieli by 18 rocznikowo.

I jak wiadomo już coś na temat zakładówek we wrześniu?? Odbędą się??

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.