Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 13625 wyświetleń

Fałszywy kominiarz

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 42-latka, podejrzanego o wyłudzanie pieniędzy za „usługi’ kominiarskie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za postępowanie niezgodne z prawem, będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego łomżyńskiej jednostki, zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa związane ze świadczeniem usług kominiarskich. Mężczyzna, w stroju kominiarza, chodząc od domu do domu, wyłudzał pieniądze za usługi kominiarskie, których nie wykonywał. Za swoją „pracę”, nie mając do tego uprawnień, wystawiał dodatkowo fałszywe zaświadczenia i pobierał po kilkadziesiąt złotych. Policjanci ustalili, że proceder ten trwał od 2010r. Na podstawie wnikliwej pracy mundurowych i zgromadzonego tej sprawie materiału, wczoraj mężczyzna został zatrzymany.  Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu łącznie 65 zarzutów oszustwa oraz usiłowania takich czynów na szkodę różnych osób. W trakcie przeszukania, policjanci zabezpieczyli też czyste blankiety zaświadczeń oparzone pieczątkami prawdziwego mistrza kominiarstwa, którymi się posługiwał. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Warto pamiętać, że kontroli stanu technicznego przewodów kominowych może dokonać tylko mistrz kominiarski. Prawdziwy kominiarz powinien mieć przy sobie ważny i czytelny dokument - legitymację poświadczającą wykonywany zawód i tożsamość. Jeśli kominiarz puka do mieszkania administrowanego przez spółdzielnię mieszkaniową, powinien mieć także upoważnienie. Radzimy także, wszelkich opłat dokonywać po wykonanej usłudze. – oficer prasowy KMP w Łomży

niedziela, 26 marca 2023

Jak zrobić palmę wielkanocną?

Komentarze (5)

hehe no tez go znam. dobry fircyk. dostanie zawiasy i bedzie udawal jechowego

byli juz falszywa zakonnica z ksiedzem, szmuglujacy tyton, teraz falszywy kominiarz sie wynurzyl :-))))
I love Poland

jeszcze są falszywe wnuczki

nie wiem co za moderator udostepnil post jana ziobro naruszajacego poglady religijne

a gdzie ja ci tu naruszam poglady religijne? jakbym napisal "udawal katolika" to pewnie bys nawet nie zauwazyl.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.