sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

Fajerwerki 2010

Tysiące ludzi będzie uczestniczyło w zabawach sylwestrowo - noworocznych. To jest właśnie najlepszy sezon na sprzedaż fajerwerków. W Grajewie sztuczne ognie sprzedawane są w sklepach, a także na straganach. Każdy marzy o tym, aby o godzinie 00.00 niebo zabłysło wystrzałami i kolorami tęczy. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wejście w Nowy Rok było nie tylko efektowne, ale przede wszystkim bezpieczne. 

Dzieci, szczególnie chłopcy, od kilku dni marzą o tym, by wystrzelić w powietrze świetliste race i zrobić jak największy huk petardami. Bardzo ważne jest, by w tym jakże ekscytującym dla nich momencie, byli przy nich starsi.  Wystarczy chwila nieuwagi, by zdarzyło się nieszczęście.

Bądźmy wiec bardzo ostrożni w tę sylwestrową noc, by szczęśliwie wkroczyć w Nowy Rok!

fot. e-Grajewo.plSkoro używanie materiałów pirotechnicznych jest nieuniknione, przynajmniej przestrzegajmy pewnych zasad, które pozwolą nam na ich bezpieczne używanie.


§ Materiałów pirotechnicznych mogą używać tylko osoby dorosłe, ściśle stosując się do załączonych instrukcji. Niewłaściwa obsługa może doprowadzić np. do wybuchu w rękach i poważnych poparzeń,

§ Nie wolno używać materiałów pirotechnicznych w pomieszczeniach zamkniętych. Wypuszczony fajerwerk będzie odbijał się od ścian i może dojść do zapalenia włosów lub garderoby: wybuch może również spowodować uszkodzenie słuchu. Używać ich można tylko i wyłącznie na otwartej przestrzeni.

§ Nie wolno wypuszczać fajerwerków z okien i balkonów, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą wpaść do naszego mieszkania lub sąsiadów i spowodować panikę bądź pożar.

§ Z tych samych względów nie wolno kierować ich w stronę zabudowań. Wypuszczamy je zawsze na wolną przestrzeń.

§ Nie wolno wrzucać petard i fajerwerków w miejsca gdzie przebywają lub mogą przebywać ludzie.

§ Nie wolno rzucać petard i fajerwerków na samochody, stacje paliw i zbiorniki z płynami łatwopalnymi.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.