czwartek, 18 sierpnia 2022

Kraj

  • 10 komentarzy
  • 1352 wyświetleń

Europejczyk Roku 2011

Premier Donald Tusk otrzymał niemiecką nagrodę Złotej Wiktorii dla Europejczyka Roku 2011. Wyróżnienie, przyznawane przez Związek Niemieckich Wydawców Czasopism (VDZ), odebrał w imieniu premiera profesor Władysław Bartoszewski.

- To piękny prezent dla nowego polskiego rządu - powiedział pełnomocnik premiera do spraw dialogu międzynarodowego podczas wieczornej uroczystości w Berlinie.

Laudację dla Tuska wygłosił - za pośrednictwem przesłania wideo - zeszłoroczny laureat Złotej Wiktorii przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso. Jak powiedział, premier Tusk "w pełni zasługuje na nagrodę Złotej Wiktorii".

 

- Dla mnie jesteś kimś więcej, niż Europejczykiem Roku 2011 - dodał Barroso, podkreślając, że od początku działalności politycznej Tuskiem kierowały dwa ważne cele: demontaż systemu komunistycznego i zakończenie podziału Europy.

- W czasie swojej politycznej kariery Donald Tusk zawsze walczył o wspólne europejskie wartości - powiedział szef KE. Jak podkreślił, dowodem uznania Polaków dla dokonań Tuska było jego ponowne zwycięstwo w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Zdaniem Barroso, polski premier ma rację, mówiąc, że w czasie aktualnego kryzysu w UE potrzeba "więcej Europy i więcej integracji".

- Ma też absolutną rację, gdy podkreśla, że obecny kryzys dotyczy wszystkich Europejczyków i całej UE. Oczywiście musimy pogłębiać współpracę w strefie euro. Nie wolno jednak na nowo dzielić UE. Inaczej nauka z historii pójdzie na marne - przestrzegł.

Także Bartoszewski ostrzegał przed pogłębianiem podziału UE na euroland i pozostałe kraje. - Wzmocnienie współpracy w strefie euro powinno również objąć każdy z tych krajów, które jeszcze nie przyjęły wspólnej waluty - powiedział.

Jak dodał, "dziś Europa nie powinna dyskutować o możliwościach wystąpienia ze strefy euro, ale jak najszybciej powrócić na drogę wzrostu gospodarczego".

Bartoszewski zauważył, że premier Polski zostaje wyróżniony za zasługi dla integracji europejskiej w czasie polskiego przewodnictwa w UE. "To nagroda za cały polski wkład w jedność europejską, zaangażowanie w sprawy UE oraz wierność europejskim wartościom" - zaznaczył.

"Złota Wiktoria dla Europejczyka Roku" jest jedną z kategorii nagród "Złotej Wiktorii", którą Związek Niemieckich Wydawców Czasopism honoruje wybitne osobistości za zaangażowanie społeczne, polityczne, kulturalne i gospodarcze.

Podczas czwartkowej uroczystości honorową nagrodę Złotej Wiktorii za dorobek życia odebrał były sekretarz stanu USA Henry Kissinger.

Komentarze (10)

Ale dobre nagrodę odebrał żyd dla Niemca Tuska.
Od 22 września 1940 Bartoszewski został więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Auschwitz I, numer obozowy 4427).

Zwolniony z Oświęcimia po kilku miesiącach – 8 kwietnia 1941, co było wydarzeniem niespotykanym.Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SS-mana.
No cóż lepiej było się bać Polskich donosicieli współpracując z Gestapo … podobnie jak dziadek Tuska …, który był pochodzenia żydowskiego i służył w Wermachcie…
I jeszcze jedno Bartoszewski nigdy nie był profesorem ,więc dla czego w tym artykule pisze pan ....profesor Bartoszewski

Szanowna Pani Aniu zgadzam się z Panią że Bartoszewski nie wiadomo z jakiego powodu jest profesorem kiedy ów Pan nie ma nawet matury

Już go dawno kupili , a teraz tylko odbiera wynagrodzenie. Robi dobrze dla Zachodu , czas żeby zrobił coś dla kraju, którego jest premierem , a nie długi, długi i jeszcze raz długi.Przyjdzie czas , że POLSKA i jej obywatele będą musieli za to zapłacić, i za te nagrody również.

Ania - ty się dobrze czujesz? ciekawe kto ciebie spłodził? ile w tobie jest nienawisci do drugiego czlowieka! jestes pewnie b. z siebie dumna! a jaka jestes madra ...

Sylwek , ciebie chyba żyd spłodził
Ja lubię prawdę a nie fałsz ,więc jeśli nie znasz prawdy to lepiej zamilcz.Ale widać że jesteś dzieckiem i lubisz plotki.Więc plotkuj aż ci się język na supełek zawiąże

Do - Ania - walnij się w łeb! moze się opamiętasz! jak wredna musisz być na co dzień! Czy ktoś cię lubi?

Wredny , mimo swoich lat to jest pan Bartoszewski. każda jego wypowiedz nasączona jest jadem nienawiści.Nie toleruje on ludzi o innych poglądach.

A juz szczegolnie nienawidzi Pan "profesor" Polakow,szczegolnie obrazliwe sa jego slowa wypowiedziane w knessecie (ciemniaki) w Polsce (bydlo),przepraszanie Niemcow w imieniu Polakow za wypedzenia i wiele innych.Na niego nie mozemy liczyc,on liczy tylko honoraria i kolekcjonuje medale od Bawarii do jerozolimy i kazde mu pasuje.

Przypominam, że Bartoszewski to powszechnie znany DYPLOMATOŁEK ! Starszy , pyskaty w 'musztardówkach" na oczach cwaniaczek, który potrafi obrażać innych, tylko szkoda, że siebie nie widział dawno w lustrze.

Do Ani ! Gratuluję Ci szczerej i prawdziwej wypowiedzi i zapewniam , że wielu ludzi podziela Twoją wypowiedź i też mają takie zdanie o ludziach , którzy dla własnych korzyści " dali się tak " skundlić".
Do Obywatela i Adama Wasza "mądrość idzie w parze z miłością - jak nie macie pojęcia o czym piszecie ,to dla Waszego dobra nie zabierajcie głosu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.