Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 2977 wyświetleń

Ełk. Zachowanie godne naśladowania

To miał być kolejny zwykły poranek i droga do szkoły. Jednak gdy pewien 16-latek z Ełku zobaczył uciekającego złodzieja sklepowego, bez wahania ruszył za nim i ujął go. Dzięki temu sprawca został szybko przekazany ełckim policjantom, a towar odzyskany. Nastolatek spóźnił się na matematykę, jednak jego zachowanie i postawa zasługują na szczególne uznanie. Dlatego zaprosił go do siebie Komendant Powiatowy Policji w Ełku.


Niektórym zdarza się zastanawiać co by zrobili, gdyby na swojej drodze spotkali kogoś, kto popełnia przestępstwo lub wykroczenie. Uczeń Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku nie zastanawiał się nad tym za długo, tylko od razu zadziałał. Kilka dni temu 16-latek w drodze do szkoły zauważył uciekającego ze sklepu mężczyznę. Słusznie podejrzewał, że to sklepowy złodziej, dlatego ujął go i powstrzymał przed dalszą ucieczką. Jak się okazało mężczyzna ukradł ze sklepu sprzęt elektroniczny. Dzięki zdecydowanej postawie 16-latka sprawca od razu trafił w ręce policjantów, a sprzęt został odzyskany i wrócił na półki sklepowe. - KMP w Ełku

 

 

Nie każdy zdecydowałby się na takie działanie, a właśnie takie zachowania bezpośrednio wpływają na poprawę bezpieczeństwa i są wyraźnym sygnałem do złoczyńców, że nie mogą czuć się bezkarni. Jest to wyraz troski o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Cieszy tym bardziej, gdy takim odważnym zachowaniem wykazuje się tak młoda osoba. Dlatego kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Ełku zaprosiło 16-nastolatka do komendy, by osobiście pogratulować mu jego postawy.

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (6)

Bravo, żeby nie było znieczulicy społecznej i wszyscy tak reagowali to złodzieje nie mieli by żadnej szansy, bravo i wielki szacunek i jego rodzicom że tak syna wychowali.

Złodziej sklepowy biednych nie okrada. Jeśli wyniósł coś z dużego znanego sklepu to po prostu okradł globalnych wyzyskiwaczy.

Popieram wypowiedź Jana i dodam, że "zmiękczanie" zasad i norm prowadzi do patologizacji wielu obszarów naszego życia, z którą później trudno poradzić nawet służbom porządkowym.

krz, a Ty właśnie po " zakupach " ?

Nie popieram a gdyby się pomylił i wywiązał bujka co by było dzieci łapią przestępców super brawo policja

Dorosłym niejednokrotnie brakuje odwagi, by zgłosić służbom złodzieja, który "bierze w łapę", nie płaci należnych podatków (za wykonane usługi, wynajmowane mieszkanie etc). To też rodzaj złodziejstwa, i to nagminnego, które rozwija się, a dorośli nie reagują.
Reakcja szesnastolatka w sytuacji nagminnej i powszechnej indolencji zasługuje na pewno na uznanie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.