środa, 29 czerwca 2022

Kraj

Ełk -miasto contra gmina

 W Ełku trwa zacięta walka o ziemię


Mieszkańcy gminy rozpoczęli protest, bo nie chcą zgodzić się na powiększenie granic miasta Ełk kosztem ziem gminnych, o co zabiegają władze miejskie. Jedenastu protestujących prowadzi głodówkę.  "Protest głodowy trwa już od poniedziałku i jak na razie nie widać przełomu, bo rozmów w ogóle nie ma" - powiedział wójt gminy Antoni Polkowski.

W gabinecie wójta zgromadziło się kilkadziesiąt osób - z regionu i spoza - z gmin Będzino i Szczecinek z województwa zachodniopomorskiego. Przyjechali do nas mieszkańcy z zachodu, pokonując od 600 do 900 km" - powiedział wójt.

Wójt gminy Będzino - Henryk Broda powiedział, że jego obecność w Ełku jest nie tylko wsparciem tej gminy, ale również działaniem na rzecz własnej. "Podobne zamiary ma miasto Koszalin w stosunku do naszych sołectw" - dodał.

Protest popiera też wójt gminy Szczecinek - Janusz Babiński - który uważa działanie miasta Ełk za próbę zahamowania rozwoju gminy.

Władze miasta Ełk też nie składają broni. Zbierają podpisy pod listem do premiera i maja wsparcie przedstawicieli Związku Miast Polskich, którzy podobnie jak Ełk, zabiegają o poszerzenie swoich granic. (kjs)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.