środa, 17 kwietnia 2024

Sport

  • 2 komentarzy
  • 20950 wyświetleń

Eliminacje do Olimpiady Młodzieży

ZAPAŚNICZE ELIMINACJE W GRAJEWIE W CIENIU TRAGEDII


   W sobotę w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach stylu klasycznego chłopców i wolnego kobiet rocznika 1993 – 95. Na matach rywalizowało 120 uczestników z 25 klubów województwa mazowieckiego, kujawsko – pomorskiego, podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. Zawody już trwały kiedy dotarła wiadomość tragicznej śmierci wybitnych Polaków i organizatorzy postanowili ją kontynuować w cieniu żałoby ale z zachowaniem powagi chwili.
   Z naszych zapaśników awans do Olimpiady, która odbędzie się w maju w Radomiu awans uzyskali: Monika Szleter (Podlasie Białystok), Ewelina Karwowska (Gwiazda Szczuczyn), Anna Urbanowicz (Olimpik  Suwałki) oraz  Michał Jabłoński (Podlasie), Sebastian Mikucki (MOSiR Grajewo),  Sebastian Zubowicz (Olimpik)  i Bartosz Cwalina (Herkules Łomża). Wcześniej w turniejach eliminacyjnych stylu wolnego i turniejów Pucharu Polski na Olimpiadę zakwalifikowali się: Paula Kozłow (Podlaskie), Anna Malinowska, Karolina Drobińska (Gwiazda), Sebastian Zubowicz (Olimpik), Michał Jabłoński (Podlasie), Tomasz Lipawski (Technik Łomża) w stylu wolnym i Adam Łaguna (MOSiR) i Paweł Bartoszuk (Podlasie) w stylu klasycznym.
                                                                                                                                        WJ

WYNIKI
ZAPASY KOBIET:
waga 38 kg: 1. Marlena Urban (WLKS Siedlce),
waga 40 kg: 1. Milena Federowicz (WLKS Siedlce),
waga 43 kg: 1. Monika Szleter (Podlasie Białystok), 2. Jagoda Mikołajczyk (Wisła Świecie),
waga 46 kg: 1. Sandra Gepert (GLKS Osielsko), 2. Emilia Gurba, 3. Paulina Niedziółka (obie WLKS Siedlce),
waga 52 kg: 1. Jagoda Piotrowska (Wisła Świecie), 2. Ewelina Karwowska (Gwiazda Szczuczyn), 3. Patrycja Czyżewska (WLKS Siedlce),
waga 56 kg: 1. Aleksandra Dąbrowska (WLKS Siedlce), 2. Magdalena Soból (Warmia Lidzbark Warm.), 3. Justyna Krasowska (Technik Łomża), Ewelina Rutkowska (Glinice Radom),
waga 60 kg: 1. Marta Matuszewska (Zdrowy Targówek), 2. Aleksandra Teklińska (Glinice Radom), 3. Ewelina Walędziak (Mazowsze Teresin), Arleta Gwara (Ołów Ryn),
waga 65 kg: 1. Marta Gwara (Ołów Ryn), 2. Aleksandra Dużewska (Korona Koronowo), 3. Magdalena Szczech (Gwiazda Szczuczyn),
waga 70 kg: 1. Anna Urbanowicz (Olimpik Suwałki), 2. Alicja Galanty (WLKS Siedlce).

DRUŻYNOWO:
1. WLKS Siedlce, 2. Glinice Radom, 3. Wisła Świecie, 6. Gwiazda Szczuczyn, 8. Technik Łomża, 10. Podlasie Białystok, 12. Olimpik Suwałki.

STYL KLASYCZNY
waga 42 kg: 1. Tomasz Wydra (Olimpijczyk Radom), 2. Cezary Szumczyk (Warmia Lidzbark Warm.), 3. Dariusz Urban (WLKS Siedlce), Radosław Pacholec (Orlik Wierzbica),
waga 46 kg: 1. Kamil Zoń (Ołów Ryn), 2. Wojciech Walczak (GLKS Osielsko), 3. Przemysław Pacholec (Orlik Wierzbica),
waga 50 kg: 1. Igor Rdzanek (Olimpijczyk Radom), 2. Hubert Kowalik , 3. Przemysław Dobroń (obaj Platan Borkowice), Grzegorz Bartnikowski (Warmia Lidzbark Warm.),
waga 54 kg: 1. Filip Sosnowski (Sokół Lubawa), 2. Mateusz Słomiński (Olimpijczyk Radom), 3. Michał Jabłoński (Podlasie Białystok), Emil Pasikowski (Orlik Wierzbica),
waga 58 kg: 1. Janusz Szkudlarz (Zdrowy Targówek), 2. Szymon Smorongiewicz (Orlik Wierzbica), 3. Paweł Jaszkowski (Korona Koronowo), Jakub Kryspin (Orlik Niewiary),
waga 63 kg: 1. Sebastian Mikucki (MOSiR Grajewo), 2. Łukasz Kramek (RTZ Radom), 3. Mateusz Warchoł, Kamil Warchoł (obaj Glinice Radom),
waga 69 kg: 1. Rafał Paliński (Mazowsze Teresin), 2. Sebastian Gwiazda (Zdrowy Targówek), 3. Damian Janek (Orlik Wierzbica), Piotr Łucjan (Warmia Lidzbark Warm.),
waga 76 kg: 1. Damian Iwańczyk (Olimp Kętrzyn), 2. Gracjan Górski (Korona Koronowo), 3. Tomasz Ulewiński (Orlik Wierzbica), Łukasz Nowociński (Technik Łomża),
waga 85 kg: 1. Damian Domaszczyński (Warmia Lidzbark Warm.), 2. Marcin Boruch (RTZ Radom), 3. Sebastian Zubowicz (Olimpik Suwałki), Michał Dryja (Orlik Wierzbica),
waga 100 kg: 1. Dawid Machecki (Mazowsze Teresin), 2. Bartosz Cwalina (Herkules Łomża), 3. Aleksander Orłowski (KS Piaseczno), Grzegorz Sikora (Warmia Lidzbark Warm.)

DRUŻYNOWO:
1. Orlik Wierzbica, 2. Warmia Lidzbark Warm., 3. Olimpijczyk Radom, 7. MOSiR Grajewo, 15. Podlasie Białystok, 17. Herkules Łomża, 21. Olimpik Suwałki.

wtorek, 16 kwietnia 2024

BIEG WILKA NA BOISKU CZWÓRKI

Komentarze (2)

Nie wiem dlaczego taka radość z awansów dziewcząt? Przecież w niektórych kategoriach wagowych to brakowało nawet zawodniczek do stania na tzw. pudle.

komentarze byłych zawodników się nie liczą ;p

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.