niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

"Ekologicznie zakręceni" w SP2

Od dawna w trzeci weekend września cała Polska uczestniczy w akcji "Sprzątanie Świata".

W dniu 20 września 2021 roku uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2  w Grajewie
wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły,
przyłączając się w ten sposób do tej akcji.


Młodzi ekolodzy spotkali się w hali sportowej MOSiR z dyrektor Barbarą Ciszewską, aby przypomnieć sobie główne zasady segregacji śmieci oraz wszystkie ważne rzeczy, które wiedzą na temat ekologii. Po krótkiej pogadance i zabawie w segregację śmieci dzieci narysowały plakaty pod hasłem "Kolorowy świat", a później wyposażeni w worki i rękawiczki, grupy uczniów wraz z opiekunami zbierali śmieci w okolicach parku i szkolnych budynków. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Celem tej akcji jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego.


 Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy dbać o nią wszyscy!


Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Na zakończenie akcji czekała na dzieci miła niespodzianka - nauczyciele wychowania fizycznego wraz ze swoimi uczniami zorganizowali w hali sportowej MOSiR wielki tor przeszkód. To była fantastyczna wspólna zabawa zakończona zdrowym poczęstunkiem. Każdy uczestnik otrzymał ekologiczne jabłuszko. 


Dwójka dziękuje wszystkim za zaangażowanie i zaprasza do udziału w kolejnych programach ekologicznych!

 

niedziela, 17 października 2021

Erasmus Days SP 1

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.