Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 12179 wyświetleń

Egzamin gimnazjalny

We wtorek, 22 kwietnia 2008 roku - już po raz siódmy od momentu wprowadzenia reformy oświaty - odbył się egzamin gimnazjalny. Przystąpienie do niego jest obowiązkowe - zostaje nim zakończona nauka w 3-letnim gimnazjum. Jego celem jest określenie stanu wiedzy i umiejętności ucznia, a wynik będzie stanowił o dalszej karierze absolwenta. Od wyniku tego sprawdzianu będzie bowiem w dużej mierze zależało, do jakiej szkoły zawodowej lub do którego z liceów profilowanych zostanie on przyjęty. Jest to pierwszy, poważny wybór, przed jakim stanie szesnastolatek.

Na drugim szczeblu szkolnictwa średniego zreformowany system edukacji proponuje dwa typy szkół: kończące się egzaminem maturalnym trzyletnie liceum profilowane oraz szkołę zawodową, w której po dwuletnim okresie nauki należy zdać egzamin zawodowy. Nauka w liceum profilowanym obejmie trzy typy przedmiotów: wspólne dla wszystkich profili zajęcia w zakresie podstawowym, zajęcia zintegrowane oraz przedmioty odpowiadające poszczególnym profilom. Kończący naukę w liceum egzamin maturalny umożliwia kontynuację nauki na studiach i w szkołach policealnych. Ukończenie liceum lub szkoły zawodowej zamyka okres nauki obowiązkowej tzw. obowiązku szkolnego.

W dniu dzisiejszym ponad 140 uczniów klas III z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie przystąpiło do testu z części humanistycznej. W ciągu 120 minut rozwiązywali zadania obejmujące 5 przedmiotów szkolnych: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, plastyka i muzyka.

Jutro tj. 23 kwietnia br. gimnazjaliści zmierzą się z częścią matematyczno – przyrodniczą.

Życzymy powodzenia!

e-Grajewo.pl

 

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (16)

Agniesia trzymam kciukensy ;)

czemu nie ma zdjec ze stresowanymi twarzami uczniow hehe ;)

Prosty był ten egzamin :D Chyba poszło mi dobrze :D

Bez przesdy kur**dowalili ostatnie jakies glupie zadanie na ktorym sie straci cale 16 punktow bo rzadko kto umial to napisac bo nei byly lektury przerabiane:/

Do uczennica: Wiesz zależny w jakiej szkole, ale jest to lektura obowiązkowa.

ja lektóry miałam naszczeście przerabiane i kiedyś pisałam charakterystykę..Marcina Borowicza z syzyfowych prac,to miałam dobrze .:P.i tak napisałam.....

ojej jestem na zdjeciu !! hehe!! z Crazymm ! ha!! ;))

Ejjj gdzie moja fotka? :))
Z polaka egzamin jak dla mnie był bardzo prosty... gorzej dzisiaj z matmy :(
Ostatnie zadanie to porażka według mnie :(
Dużo było chemii, biologii a tak ogólnie to całkiem dobrze było :))

Pozdrawiam ;)

Do uczennica.... łatwe było charakterystyka z syzyfowych prac bądź z kamieni na szaniec.... myślę, że w każdej szkole powinny być te lektury OBOWIĄZKOWO!! :)

haha kto tego nie przerabial to niech ma pretensje do swoich nauczycieli z jezyka polskiego u nas w szkole to przerabialismy i nikt nie narzeka . . .co wy za glupoty gadacie ze to sa lektury z liceum wam sie chyba w glowach poprzewracala bez komantarza . . .

Jakie to było proste!!! Tylko ta charakterystyka, ja byłam przygotowana na rozprawkę, ale tak to spoko. A matma to normalnie pestka, mineła godzina i ja już nie miałam co tam robić (to się troszkę przespałam hehehe) LUZIK :)

Do uczennica:
To nie bylo glupie zadanie.Wystarczylo choc troche znac dowolna postac z lektury.Hmm rzadko?To kwestia tego czy umiesz pisac charakterystyke czy nie.Ja nie przeczytalem lektury ale poznalem postac Zoski na lekcjach j.polskiego.Mysle ze napisalem niezle:)

nOo i luzik !! nie był trudny ale pytania mi sie poje** bały ;/ hehehe ale najwazniejsze
ze jestem na zdjeciu ;)) hehehehe i to z Crazyym ;))) ha!! :lol2:

przeżywacie ja stonka oprysk

Ty ! Tola ! co Ty możesz wiedziec o szkołąch grajewskich ? ;D pf.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.