sobota, 25 czerwca 2022

Kraj

Efekt wymuszenie pierwszeństwa

W dniu 01.12.2008 r. o godz. 10:35 na drodze krajowej nr 8 (Augustów-Suwałki ) w okolicy miejsc. Szczepki gm. Nowinka doszło do zderzenia, w którym uczestniczyły dwa pojazdy osobowe.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej pas drogi w kierunku miejsc. Suwałki był zablokowany przez 2 pojazdy osobowe. Samochód osobowy Renault Megane znajdował się na prawym poboczu drogi w rowie. Kierujący, który nim jechał znajdował się już pod opieką ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego (nie odniósł obrażeń). Drugi samochód osobowy VW Scirocco stał na jezdni blokował pas drogi. Kierujący z tego pojazdu również był pod opieką ratowników medycznych (dodatkowy zespół, który pierwszy był na miejscu zdarzenia przewoził pacjentów na dializy). Kierujący poinformował, że razem z nim jechał ojciec, który na wskutek zdarzenia oddalił się z miejsca zdarzenia.  Strażacy razem z lekarzem przemieścili się do pobliskich zabudowań (odległość ok. 200 m od miejsca zdarzenia) w poszukiwaniu pasażera samochodu. O godz. 11: 05 na posesji gospodarza odnaleziono poszkodowanego, któremu udzielono pomocy medycznej (miał rany cięte na twarzy, podejrzenie wstrząsu). Dwie osoby poszkodowane z samochodu VW zostały przewiezione do SP ZOZ w Augustowie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w poszukiwaniu pasażera z samochodu osobowego, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych i pozostałości powypadkowych. Ruch drogowy w miejscu zdarzenia był kierowany wahadłowo.
Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem VW.
Straty: uszkodzone dwa pojazdy osobowe- wartość ok. 15 tys. zł.
W działaniach uczestniczył zastęp z JRG Augustów i jednostka z OSP Nowinka w sumie 8 strażaków.
Czas trwania działań 2 godziny.
Sporządził: Dyżurny PSK- st.asp. Krzysztof Waszkiewicz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.