czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 9811 wyświetleń

Echa XXVI sesji RP

W dniu 28 lutego 2005 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie, ul. Strażacka 6B obradowała XXVI sesja Rady Powiatu Grajewskiego, która miała charakter zwyczajny.

Podjęto m.in. uchwały:
- w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie lokali (sprawa wydzierżawienia kaplicy przyszpitalnej Szpitala Ogólnego w Grajewie),
- w sprawie zmiany Uchwały Nr XXI/119/04 Rady Powiatu Grajewskiego z dnia 25 listopada 2004 r. w sprawie utworzenia Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego,

Podczas obrad sesji ZZ Pracowników Ochrony Zdrowia, Ogólnopolski ZZ Pielęgniarek i Położnych oraz Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność 80” przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie przedstawiły swoje stanowisko dotyczące obecnej sytuacji Szpitala Ogólnego w Grajewie, które zostało wypracowane wspólnie na posiedzeniu w dniu 21 lutego 2005r. Nie wyrażają one m.in. zgody na przekształcenie szpitala w spółkę użyteczności publicznej lub spółkę prawa handlowego.
Załoga zarzuca dyrekcji Szpitala Ogólnego w Grajewie:
- brak identyfikacji dyr. z zakładem pracy,
- brak zainteresowania dyr. pracą w poszczególnych komórkach organizacyjnych,
- brak podejmowania działań powiększających przychody szpitala (rezygnacja z kontraktowania niektórych poradni specjalistycznych np.: endokrynologiczna, onkologiczna,
- brak polityki kadrowej i medycznej,
- brak sprecyzowanych planów w kierunku rozwoju
- brak strategii działania krótko i długofalowej
- brak dbania o jakość świadczących usług i satysfakcję klienta
- wyrażanie zgody pracownikom szpitala na pracę u konkurencji np.: ordynatora.
- brak działań w kierunku pozyskiwania środków unijnych; brak starań o pozyskiwanie jakichkolwiek środków z zewnątrz; nie zwracanie się do społeczności lokalnej, zakładów pracy, gmin.
- brak starań w kierunku komputeryzacji szpitala, co pozwoliłoby zmniejszyć koszty i lepiej zorganizować pracę.
- brak protokołowania spotkań dyr. ze ZZ i komisją restrukturyzacyjną.
- przez błędy w sztuce zarządzania tracenie dochodów hemodializowania na stacji dializ.
- szpital bilansuje się tylko dlatego , że pracownicy wyrazili zgodę na wypowiedzenie wynagrodzeń z ustawy 203 od listopada 2003 roku, obniżkę wynagrodzenia o 7,5% przez okres 1 roku – 2004, zawieszenie funduszu socjalnego na okres 3 lat, pracownicy zgodzili się na podpisanie ugody w sprawie rozłożenia płatności na raty wynikających z ustawy 203 na okres 3 lat.

- Nie mam komentarza, moim komentarzem są cyfry. Polityka zaczyna brać górę – mówi dyr. Szpitala Ogólnego w Grajewie G. Dembski po zakończonej sesji.

- Podobne pisma już czytałem i raczej się zgadzam z tym w całej rozciągłości. Po rozmowach z pacjentami, załogą w szpitalu jest to potwierdzenie tego co wcześniej słyszałem. Tego rodzaju pismo powinno być oficjalnie przedstawione co najmniej dwa lata temu – komentuje Józef T. Malinowski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego po oficjalnym wpłynięciu pisma z zarzutami ZZ.

- To jest stanowisko załogi szpitala, reprezentujemy ZZ. Jest to kolejne pismo z naszej strony, z tym że to które w tej chwili wpłynęło jest oficjalne, bardziej czytelne. ZZ zrozumiały i dojrzały w tej chwili do tego, że są gospodarzem szpitala i w tym układzie jaki istnieje jednak jesteśmy od zarządzania. Chcemy zmobilizować społeczność miejską i okolice żeby byli przy nas, przy załodze, przy szpitalu, aby byli zainteresowani, ponieważ pomimo wszystko nasze „być albo nie być” to usługi dla ludności lokalnej więc jesteśmy niejako ze sobą związani. Tworzy się w tej chwili fundacja więc każda pomoc dla szpitala jest bardzo ważna – przedstawiciele ZZ Szpitala Ogólnego w Grajewie.


e-Grajewo.pl

czwartek, 28 września 2023

Grajewo Kino. "Zielona granica" (21-22.10)

Komentarze (9)

Sluszne zarzuty-zgadzam sie z nimi...Popieram zaloge szpitala.Dosc juz z naszych pieniedzy sciagnieto,Chcemy godnie zyc i by nas nie okradano juz.

W zasadzie to nie dyrektor za wszystko jest winny, on „zarządza” jak umie. Organem założycielskim jest starostwo. Co zacni włodarze robią w tej mierze, a może inaczej czym się zajmują . Współczuć tylko można ludziom pracującym w szpitalu. Wyrzekli się części swych głodowych pensji, i co z tego mają? Ale nie martwcie się przed wyborami będą znowu obietnice. Przypomina mi się w tym miejscu, stary dowcip z chłopem który oduczył konia jeść i jeszcze kilka dni i od picia by go oduczył, ale koń zdechł. Tak mi się zdaje, że oprócz pielęgniarek i niższego personelu , nikomu nie zależy aby szpital istniał.

Pan starosta powinien predzej swego ziomka pogonic ....

Oj trzeba uwazac z ta Fundacja!!!maja wchodzic w jej sklad ludzie ,ktorzy zawsze byli za likwidacja szpitala, wiec czy teraz beda pomagac?Nalezy sprawdzic sklad czlonkow tej Fundacji.Ludzie apeluje -obudzcie sie-walczcie o szpital!!!.........

Moim zdaniem dyrektor ...nic nie robi w tym kierunku aby polepszyc sytuacje szpitala,...zgadzam sie z tym, ze tylko pielęgniarkom i personelowi nizszemu zalezy aby szpital istnial. lekarze natomiast stoja murem za panem dyrektorem, a wiec wiadomo o co im chodzi. pan dyrektor mysli ze uratuje szpital kosztem pracownikow. ...

Co to znaczy "prędzej ziomka pogonić"?

Takich włodarzy to na .. ...Jak się zbliżają wybory to chcą ratować szpital.Radny Leończuk to nie powinien zabierać gŁosu odnośnie szpitala.Gdzie etyka i honor Radnych. CHYBA GO NIE MAJĄ - tak jak i ze wszystkim innym. Ludzie obejrzyjcie się co się dzieje w Starostwie i w Urzędzie Miasta - KOGO WY WYBIERACIE !!!! Czy to społeczęństwo powiatu grajewskiego nie ma rozumu. Chyba tak. Wy też jesteście winni za szpital tak samo jak i Wasi WYBRAŃCY.

dyrektor jest super ,i lakarze tez spoko ale bylabym spokojniejsza aby cala tą sitwę ktos pogonił.bo patrzeć juz nie mozna co wyprawiaja w szpitalu!!!!!!do moderatora:skoncz z cenzurą to chyba dla nas ta gazeta a nie dla wybrańcow.komunisto jeden!!!

czy w szpitalu w Grajewie potrzebna jest pielegniarka EPIDEMIOLOGICZNA?NIE!!!POPRACOWALA TROCHE I ZNOW DO STANOW.A TO JEST WAZNE STANOWISKO W KAZDYM SZPITALU.JAK WIDAC W W GRAJEWIE NIE!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.