Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 11111 wyświetleń

E. Szabat o MDK

Miejski Dom Kultury prowadzi działalność w sferze upowszechniania kultury w formie zorganizowanych zespołów, kół zainteresowań oraz widowisk i przedstawień artystycznych. Mieszkańcy miasta mogą uczestniczyć w zajęciach następujących kół i zespołów:
1. Zespół „Grajewianie”
2. Zespół Rewiowy „Tamburmajorki”
3. Grupa Wokalna „Grajewianie”
4. Grupa Taneczna „Impuls”
5. Grupa Taneczna „XYZ”
6. Grupa Wokalna „Fart”
7. Grupy Tańca Hip-Hop
8. Kapela „Paka z Grajewa”
9. Zespół Rockowy „Fiks”
10. Orkiestra Dęta OSP
11. Koło Modelarskie
12. Koło Plastyczne
13. Grupa Teatralna
W planie jest utworzenie następnego koła zainteresowań, mianowicie „Koła krótkofalarstwa”.

Na przedstawione wypowiedzi internautów na Forum, że „w Grajewie jest marny rozwój kulturalny”, Pan Edward Szabat, dyrektor MDK udostępnił cały plik dyplomów, które zdobyły działające zespoły.

- Jeśli z poziomem kultury w naszym mieście byłoby tak źle, to czy działające w MDK grupy zajmowałyby tak wysokie miejsca? Wczoraj tj. 13 marca, Michalina Siedlecka i Zespół „Fart” byli na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złoty Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku i odnieśli sukces. Michalina Siedlecka otrzymała nagrodę Grand Prix, a Zespół „Fart” nagrodę specjalną- komentuje E. Szabat.

Na pytanie o koła zainteresowań odpowiada:
- Wynikiem pracy koła plastycznego są wystawy i aukcje tych prac. Wspaniałym talentem jest tutaj Iwona Turowska, która stała się profesjonalną malarką, a zaczynała przecież od koła plastycznego w MDK. Podobnie jest w dziedzinie muzyki, chodzi mi tu o Karola Sypytkowskiego czy Wojtka Kozikowskiego, którzy zaczynali od uczęszczania na zajęcia w MDK. Temu wszystkiemu służy to miejsce - informuje Edward Szabat.

W Miejskim Domu Kultury w Grajewie kwitnie nie tylko rozwój kultury, ale i rozwój... handlu chodzi tu o wszelkiego rodzaju kiermasze i wyprzedaże.
- MDK tylko wynajmuje sale do tego typu przedsięwzięć. Za kiermasze odpowiedzialny jest podmiot, który je organizuje. Jest to działalność dochodowa, która ma miejsce nie tylko w Grajewie, ale i w Białymstoku np. w kinie „Pokój”, gdzie sprzedawane są lampy, podobnie dzieje się w Rzeszowie, gdzie główny holl wynajmowany jest na działalność usługową – informuje Edward Szabat, dyrektor MDK.


Magda Kosobudzka
e-grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

środa, 6 grudnia 2023

Dziś 6 grudnia - Mikołajki

Komentarze (3)

O szbacie to ja nic juz nie powem :/

Pan E.Szabat to równy gość!

p,E Szabacie jest OK aby tak dalej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.