Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13487 wyświetleń

Dzień Świętego Floriana

„Bo wszędzie gdzie mienie i życie człowieka
Gotowy potargać na strzępy los zły -
Śpieszmy z pomocą - bo nie ma co zwlekać
Rycerze Floriana - To my ! ..."

 

3 maja 2013 r. w Wąsoszu odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Święto znane jako Dzień Świętego Floriana obchodzone jest 4 maja.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.30 zbiórką wszystkich OSP z gminy na placu przed remizą OSP Wąsosz. Następnie pododdział w kolumnie marszowej z pocztami sztandarowymi i orkiestrą przemaszerował do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego.

Mszę Świętą w intencji strażaków odprawił  ks. Krzysztof Chodkowski. W wygłoszonej homilii podkreślił jak ważnym dniem jest 3 maja dla Narodu Polskiego i jak ważną rolę pełnią w nim strażacy. Mszę Świętą uświetnił występ Orkiestry OSP Wąsosz. Po chwili został poświęcony nowy samochód ratowniczo - gaśniczy OSP Wąsosz.

W dalszej kolejności pododdział przemaszerował do remizy OSP Wąsosz. Głos zabrał Wójt Gminy Wąsosz, wiceprezes Zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP – dh. Czesław Ołdakowski, który podziękował strażakom za liczne przybycie na uroczystość, za ich chęci i dobrą współpracę, następnie Komendant Powiatowy PSP w Grajewie - bryg. Andrzej Jabłoński, podziękował druhom strażakom i zaprosił ich na wojewódzkie obchody Dnia Strażaka, połączone z nadaniem sztandaru dla PSP w Grajewie. Na koniec wszyscy obecni druhowie udali się na tradycyjną strażacką grochówkę.

Wszystkim Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej życzymy wytrwałości, tyle samo przyjazdów, co wyjazdów, oraz satysfakcji płynącej ze służby pożarniczej. Wszystkiego dobrego!

 Więcej zdjęć na stronie: osp.gminawasosz.pl
dh. Michał Zarzecki

 

Komentarze (3)

BRAWO ORKIESTRA!!!!
Jaki Piękny Suzafon!!!!

ten biały gramofon jest super

pozdrowienia dla orkiestrantów

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.