piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

Dzień targowy 9 XI

Deszcz, chłód i wiatr, które charakteryzowały piątkowy poranek 9 listopada br. nie przeszkodziły w zakupach wielu osobom przybyłym na targowicę przy ul. Kopernika i Dwornej.

Wielość towarów, jak co piątek "zalewała" miejski rynek. Jednak przymrozki i zbliżająca się zima sprawiły, że na bazarze królowała ciepła odzież. Za ocieplane kurtki i płaszczyki płacono od 80 zł do kilkuset, zimowe buty to wydatek 70 - 200 zł, czapki - koszt 15 zł, a rękawiczki – ok. 8 zł para.

Klienci mogli dziś wyposażyć swoje mieszkania m.in. w dywany, za które w zależności od rozmiaru i firmy trzeba było zapłacić od 100 do 300 zł, chodniki od 20 zł, używaną sofę z dwoma fotelami za 2200 zł, drewniany stół z czterema krzesłami za 1500 zł.

Na rozstawionych straganych nie brakowało drobniejszych i tańszych przedmiotów, typu lakiery do paznokci za 2 - 3 zł, cienie do powiek ok. 4 zł, tusze do rzęs ok. 10 zł, "wspinające się i śpiewające" maskotki - Mikołaje w cenie 25 zł, pasy rozgrzewające - 10 zł, odkurzacze ręczne Roler – 10zł (foto). Miłośnicy ogrodów wybierali sadzonki drzewek owocowych. Te kosztowały od 8 zł do 10 zł.

Bez wątpienia największe kolejki dzisiejszego dnia ustawiały się przy budkach z jajami, wędlinami i świeżym pieczywem. Po świeże warzywa i owoce zapraszał właściciel tylko jednego straganu.

e-Grajewo.pl

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.