Kultura i rozrywka

Dzień Szczupaka z Domem Kultury w Rajgrodzie

10 października br.  po raz trzeci świętowano Dzień Szczupaka z Domem Kultury w Rajgrodzie.

 

Imprezę rozpoczęto zawodami wędkarskimi gdzie o wschodzie słońca, z przystani wędkarskiej w Rajgrodzie  wędkarze wyruszyli na połów ryb. Zawody trwały pięć godzin. W samo południe pod okiem komisji dokonano zważenia oraz pomiaru złowionych ryb. 

 

Podczas tegorocznych zawodów przyznano:

 

I miejsce za największą złowioną rybę - Antoni Kucharski (szczupak 70cm);
I miejsce za największą wagę złowionych ryb – Stanisław Dobrydnio (7,64 kg);
II miejsce za największą wagę złowionych ryb – Jan Truszkowski (3,80 kg);
III miejsce za największą wagę złowionych ryb - Robert Sekmistrz (3,28 kg).

 

Kolejnym punktem imprezy był konkurs na faszerowanego szczupaka po rajgrodzku. W konkursie brały udział Koła Gospodyń Wiejskich z Pieńczkowa, Bełdy, Rydzewa, Wólki Piotrowskiej, Woźnejwsi, Kosówki, Klub Nowoczesnej Pani Domu Rajgrodzkie Babeczki, oraz Marzena Muczyńska. Swojego szczupaka przygotował również Dom Kultury w Rajgrodzie. Walka była bardzo zacięta. Komisja konkursowa po dodatkową ocenę poprosiła dwie niezależne osoby: Agnieszkę Zach - Biebrzańską Wiedźmę oraz Pan Mirosława Kobeszko.

 

Nagrody za najlepiej przygotowanego szczupaka po rajgrodzku otrzymali:

 

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich  z Pieńczykowa
II miejsce – Klub Nowoczesnej Pani Domu Rajgrodzkie Babeczki
III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z  Rydzewa

 

Po kulinarnych doznaniach rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci. Konkurs ,,W toni jeziora” był inspirowany legendą o podwodnym kwiecie paproci i miał na celu  zachęcenie dzieci w wieku 6-13 lat do sięgania po regionalne wydawnictwa.

 

W konkursie przyznano:

 

I miejsce – Aneta Muczyńska
II miejsce – Dominika Bielawska
III - Aleksandra Kapla
Wyróżnienia otrzymały: Julia Gutowska, Bożena Bukowska, Paulina Policha i Zuzanna Kalicka.

 

Po konkursowych ekscytacjach nadszedł czas na wspólną zabawę. Wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować konkursowych potraw, żurku oraz zupy rybnej z pulpecikami. Przy ognisku można było upiec kiełbaski i ziemniaki a przy specjalnym stoisku nabyć regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.  Imprezę umilały folklorystyczne nuty grane przez ,,Ekipę z Grodu Szczuki”. 

 

Wspaniała polska jesień sprzyjała dobrej zabawie i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz uczestnikom i zapraszamy za rok na kolejną wspólną zabawę podczas Dnia Szczupaka – podaje Maria Fliszewska, Dyrektor Domu Kultury w Rajgrodzie.

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.