wtorek, 28 maja 2024

Kultura i rozrywka

Dzień Rodziny

Przedszkole Miejskie nr 1 w Grajewie

Dzień Mamy i Taty to bardzo szczególne daty dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pozwalają dzieciom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości rodzicom poprzez czynne uczestnictwo w uroczystości z okazji ich święta.
        25 V 2007 w naszym przedszkolu obchodzono piękne, połączone święto- Dzień Rodziny. Każda grupa już dużo wcześniej przygotowała mnóstwo niespodzianek dla swoich najbliższych. Powstawały przeróżne laurki, kolorowe kwiaty z bibuły, koszyczki na słodycze, dzbanuszki z masy solnej, bo przecież Mamusie i Tatusiowie byli ich najważniejszymi gośćmi, więc dzieci starały się jak mogły. A potem już świętowały.
        Nauczycielki poszczególnych grup wspólnie z dziećmi przygotowały program artystyczny w trakcie których dzieci mogły zaprezentować rodzicom umiejętności, których nauczyły się przedszkolu. Były piosenki, wiersze, inscenizacje, tańce, gra na instrumentach perkusyjnych.
        Dzieci z grupy Smerfy ze swoimi wychowawczyniami przygotowały również bajkę pt. „Królewna Śnieżka”. To niesamowita frajda móc wcielać się w rolę aktorów, a jeszcze wystąpić przed tak liczną publicznością- to dopiero coś. Na scenie kolejno pojawiały się bajkowe postacie: Zła Królowa, Śnieżka, leśniczy, krasnoludki, Książe, a także narratorzy. Widać i słychać było także czarodziejskie lustro, w którym przeglądała się zła królowa. Na tle kolorowej dekoracji wszyscy prezentowali się fantastycznie.
        Na zakończenie bajki mali aktorzy zaśpiewali piosenkę „Szukaj przyjaciół”, która była ukoronowaniem całego występu. Z widowni posypały się gromkie brawa, które zdawać by się mogło nie miały końca…
        Po części artystycznej rodzice otrzymali upominki wykonane przez dzieci.

Galeria zdjęć

www.PM1.e-grajewo.pl

poniedziałek, 27 maja 2024

Spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.