Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 10430 wyświetleń

Dzień Myśli Braterskiej

Dnia 25 lutego prawie 100 zuchów i harcerzy Hufca "Biebrzańskiego" ZHP w Grajewie zgromadzili się w Rajgrodzie na hufcowych obchodach "Dnia Myśli Braterskiej". Dzień ten został ustanowiony na pamiątkę urodzin założyciela skautingu gen. Roberta Baden-Powella i ma za zadanie przypominać wszystkim skautom i harcerzom na całym świecie o jedności, braterstwie i przyjaźni oraz o wspólnych początkach.
Pierwszym punktem programu była msza święta w rajgrodzkim Sanktuarium, którą celebrował instruktor naszego hufca ks. Krzysztof Karłowicz. Po mszy miał miejsce bieg patrolowy, którego meta zlokalizowana była w budynku gimnazjum. Tam czekała na wszystkich ciepła herbata i słodkości. Po zaspokojeniu potrzeb ciała wszyscy zebrali się w harcerskim kręgu i wysłuchali gawędy dh. Nadleśniczego Mariana Podleskiego, który mówił o przyjaźni. Na zakończenie tradycyjna harcerska "iskierka" i radosny powrót do domów.
dh Tomasz Dudziński
 

wtorek, 5 grudnia 2023

Wieści z Niećkowa

Komentarze (1)

siuper byloooo ale troszkim zimnoooo!!:)pozdro dla harcerz z rudy rajgrodu a przede wszystkim z grajewa i dla dh Kingii dh Tomasza i dh Marysiiii

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.