wtorek, 21 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 4772 wyświetleń

Dzień Języka Rosyjskiego

Dzień Języka Rosyjskiego

Dzień Języka Rosyjskiego w SP 4 w Grajewie
 
6 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego. To dzień urodzin wielkiego rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina. Uważany jest on za twórcę współczesnego literackiego języka rosyjskiego.
Czwartoklasiści i piątoklasiści uczący się języka rosyjskiego uczcili to święto okolicznościowym koncertem przygotowanym wg pomysłu pani Urszuli Buczyńskiej.
Odtwarzając zabawną scenę z kultowego filmu „Przygody Elektronika”, powołaliśmy chór, który zaśpiewał w oryginale siedem popularnych piosenek. Nie zabrakło elementów realioznawczych, które zapewniła prezentacja multimedialna o Rosji i specjalna niespodzianka urodzinowa. Była wspólna nauka rosyjskiej wersji popularnego kanonu „Panie Janie”, był też czas na przerywnik taneczny.
Emocje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Zaczęliśmy nastrojowo i lirycznie dzięki Bartkowi Mazurkowi z kl. IV b, który z prawdziwą wirtuozerią zagrał na akordeonie „Podmoskownyje wieczera”. Zaskoczyliśmy widownię występem pani dyrektor Beaty Szewczyk, która bez wahania zgodziła się zagrać rolę filmowej pani dyrektor, prezentując nienaganną rosyjską wymowę i niekwestionowany talent aktorski, rozbawiliśmy w finale naszą wersją popularnej rosyjskiej pieśni ludowej „Milenkij ty moj”.
W roli konferansjerów idealnie sprawdziła się para czwartoklasistów: Marta Pawełkowska i Igor Borawski z klasy IV b. O sukcesie przedstawienia zadecydowało też zaangażowanie rodziców uczniów, którzy zadbali o rekwizyty i kostiumy dla konika polnego, żabki i muchy. 


Gościnnie zaprezentowały się uczennice z klasy V a w niemieckojęzycznej piosence „Ist das der Kuli?” przygotowane przez germanistkę p. Marlenę Gładkowską.
Funkcję realizatora dźwięku pełniła p. Joanna Rydzewska, zaś najciekawsze fragmenty przedstawienia uwieczniła na fotografiach p. Lilla Pietrzykowska.
 

 

Komentarze (3)

Brawo dzieciaki.

Rosyjski to piękny język. Gratulację dla Pani organizatorki.

W wydaniu pani Uli to zawsze jest fantastycznie.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.