czwartek, 2 lutego 2023

Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 9089 wyświetleń

Dzień Języka Ojczystego

W dniu 21 lutego br. z inicjatywy Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki  w Szczuczynie i Biblioteki–Centrum Kultury w Szczuczynie  odbyły się Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W ramach obchodów zorganizowano test znajomości z języka ojczystego w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie oraz osoby dorosłe w trzy osobowych drużynach.  Obchody otworzyli Dyrektor PG Ewa Grunwald i Dyrektor BCK Janusz Siemion witając uczestników i przybyłych gości.


Imprezę prowadzili uczniowie gimnazjum Natalia Witkowska i Maciej Mroczkowski. Z zawiłościami języka polskiego zapoznała zebranych Agnieszka Dzięgielewska, zaś żart językowy przeczytał Piotr Dembiński.
Autorami prezentacji na temat MDJO i historii języka polskiego były uczennice klasy II b PG w Szczuczynie: Wiktoria Kuczyńska, Justyna Brzostowska, Oliwia Rogowska i Aleksandra Makuszewska.  Test oceniała komisja w składzie: Renata Sulimowicz, Teresa Pieńczykowska, Gabriela Płochocka i Jolanta Nerkowska.
W kategorii szkoły podstawowe:
I miejsce - drużyna SP w Niedźwiadnej: Oliwia Ostaszewska, Julia Wesołowska, Magdalena Gutowska  
II miejsce - drużyna SP w Niedźwiadnej
dwa III miejsca – drużyny  SP w Szczuczynie
W kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - ZS w Niećkowie: Karolina Kraujutowicz, Patrycja Wołkowska, Przemysław Jaśkowski
II miejsce - PG w Szczuczynie
III miejsce - ZS w Szczuczynie
W kategorii osób dorosłych:
I miejsce - B-CK w Szczuczynie: Alicja Niedźwiedzka, Anna Wojsław i Wojciech Łapiński
II miejsce – ZS w Niećkowie
III miejsce- Urząd Miejski w Szczuczynie
W przerwach testu skecz „Lekcja polskiego” zaprezentowali uczniowie z klasy I b PG w Szczuczynie: Emilia Nagel, Katarzyna Krystowczyk, Julia Bartoszewicz, Miłosz Dembiński i Jakub Smoła, zaś ciekawostki o języku polskim zaprezentowały uczennice: Anna Kosakowska, Partycja Kalinowska, Karolina Jóźwik i Natalia Łoś.


Zwycięskie drużyny otrzymały okolicznościowe medale oraz pamiątkowe dyplomy.
Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski BCK w Szczuczynie

 

środa, 1 lutego 2023

W karnawałowym rytmie

poniedziałek, 30 stycznia 2023

Komunikat sztabu #5336 BCK w Szczuczynie

Komentarze (1)

Wspaniały pomysł, ciekawa forma realizacji, wydarzenie pięknie integrujące lokalną społeczność wokół narodowego skarbu, czyli mowy ojczystej

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.