wtorek, 28 maja 2024

Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 4344 wyświetleń

Dzień Babci w Szczuczynie

„Nikt nie może zrobić dla małych dzieci tego, co robią dziadkowie. 

Dziadkowie posypują gwiezdnym pyłem życie małych dzieci” 

Alex Haley 

 


Dnia 22 stycznia 2024 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się spotkanie pt. „Wspomnień czar..” dla wszystkich babć, dziadków i wnucząt, które swym występem rozpoczął uzdolniony akordeonista Damian Zyskowski. Laureat wielu nagród, również międzynarodowych, dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego. 

 

 

W programie nie mogło zabraknąć części artystycznej, w której wzięli udział klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i wokalistki przygotowywane przez starszego instruktora Andrzeja Szabelskiego. Mali artyści zaprezentowali wiersze, piosenki i życzenia dedykowane Babciom i Dziadkom. Wiersze przeczytane zostały przez Tomasza Chilińskiego, Marcelinę Pawłowską, Karolinę Siedlecką, Zofię Sobolewską, Zofię Koniecko i Natalię Jarmutowską natomiast piosenki pt. „Byś kobietą”, „Odbicia dwa” zaśpiewały Natalia Kreska i Magdalena Galanty. W drugiej części wydarzenia to właśnie "dziadkowie" wspominali swoje dzieciństwo i nie tylko. Wspomnienia naszych uczestników o dawnych zwyczajach i tradycjach z ich dziecięcych i młodzieńczych lat pozwoliła nam przenieść się w czasie, przemierzając lata wypełnione miłością i chwil spędzonych w gronie rodzinnym. Wspominki wywołały wiele uśmiechów i radości. To była niezapomniana podróż przy dźwiękach akordeonu 
i karnawałowych wypiekach przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Z Grodu Szczuków”. Bardzo dziękujemy za to niesamowite spotkanie, które było niezwykłym doświadczeniem dla młodszego pokolenia. 


 Anna Akus – Szklarzewska

Anna Wojsław

 

 


Foto: Andrzej Szabelski

 

wtorek, 28 maja 2024

Dzień Dziecka

niedziela, 26 maja 2024

Letnia Szkoła Młodzieżowych Liderów

Komentarze (1)

Ciociu Mario, pozdrawiam. Ania. Wszystkim babciom życzę wszystkiego najlepszego.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.