Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 3414 wyświetleń

Dzień Babci w Szczuczynie

„Nikt nie może zrobić dla małych dzieci tego, co robią dziadkowie. 

Dziadkowie posypują gwiezdnym pyłem życie małych dzieci” 

Alex Haley 

 


Dnia 22 stycznia 2024 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się spotkanie pt. „Wspomnień czar..” dla wszystkich babć, dziadków i wnucząt, które swym występem rozpoczął uzdolniony akordeonista Damian Zyskowski. Laureat wielu nagród, również międzynarodowych, dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego. 

 

 

W programie nie mogło zabraknąć części artystycznej, w której wzięli udział klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i wokalistki przygotowywane przez starszego instruktora Andrzeja Szabelskiego. Mali artyści zaprezentowali wiersze, piosenki i życzenia dedykowane Babciom i Dziadkom. Wiersze przeczytane zostały przez Tomasza Chilińskiego, Marcelinę Pawłowską, Karolinę Siedlecką, Zofię Sobolewską, Zofię Koniecko i Natalię Jarmutowską natomiast piosenki pt. „Byś kobietą”, „Odbicia dwa” zaśpiewały Natalia Kreska i Magdalena Galanty. W drugiej części wydarzenia to właśnie "dziadkowie" wspominali swoje dzieciństwo i nie tylko. Wspomnienia naszych uczestników o dawnych zwyczajach i tradycjach z ich dziecięcych i młodzieńczych lat pozwoliła nam przenieść się w czasie, przemierzając lata wypełnione miłością i chwil spędzonych w gronie rodzinnym. Wspominki wywołały wiele uśmiechów i radości. To była niezapomniana podróż przy dźwiękach akordeonu 
i karnawałowych wypiekach przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Z Grodu Szczuków”. Bardzo dziękujemy za to niesamowite spotkanie, które było niezwykłym doświadczeniem dla młodszego pokolenia. 


 Anna Akus – Szklarzewska

Anna Wojsław

 

 


Foto: Andrzej Szabelski

 

poniedziałek, 4 marca 2024

Koncert z okazji Dnia Kobiet

sobota, 2 marca 2024

Geometryczny Wehikuł Czasu

Komentarze (1)

Ciociu Mario, pozdrawiam. Ania. Wszystkim babciom życzę wszystkiego najlepszego.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.