Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 10241 wyświetleń

Dworzec będzie wyremontowany

Suwałki: zabytkowy dworzec kolejowy zostanie wyremontowany i zmodernizowany

Obiekt  będzie modernizowany w ramach Programu Inwestycji Kolejowych, który ma zostać realizowany do końca 2023 roku. Najpóźniej więc w tym terminie powinien zakończyć się gruntowna restauracja i modernizacja suwalskiego dworca.

Dzisiaj obiekt jest jednak mocno wyniszczony przez czas i zdewastowany. Przede wszystkim zostanie więc odnowione jego wnętrze i elewacja zewnętrzna. Budynek zyska nowoczesne rozwiązania i zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będą nowe miejsca do obsługi pasażerów i toalety. Budynek zostanie wyposażony w nowe łącza, sieci i instalacje, systemy monitoringu, ogrzewania i nagłośnienia.

Modernizacja obejmie również otoczenie dworcowego budynku.                                                                              Źródło: Onet

Stacja została otwarta w 1896, głównie na potrzeby rosyjskiej armii. Dzięki otwarciu dworca nastąpił gwałtowny rozwój miasta. Budynek dworca w niezmienionej postaci stoi do dziś. Jest to jeden z głównych i jeden z najstarszych niezmienionych od chwili budowy zabytków Suwałk.

 

- Dworzec PKP w Grajewie nie znajduje się w Programie Inwestycji Dworcowych, co oczywiście nie wyklucza jego modernizacji w przyszłości –  dla e-Grajewo.pl Tomasz Leś z Biura Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A.

 

Komentarze (20)

Ale propagandowy tytuł musi być! Tak aby niektórzy pomysleli ooo jak w grajewie dobrze działają, że dworzec nam wyremontują...

Corleone, a czy ktoś jeszcze oprócz Ciebie chce, aby ten dworzec otrzymał patronat ojca osoby, która obecnie rujnuje nasz kraj? Wątpię. Nie wychylaj się z takimi propozycjami zbyt daleko, tym bardziej, że póki co większa ilość osób nie wyraziła takiej chęci. Co do nagłówka, rzeczywiście, dobry bait. Na początku myślałem, że chodzi o grajewski dworzec, ale niestety sie myliłem.

Jak ci zimno czekac to kup sobie auto

A co mnie obchodzi dworzec kolejowy w Suwałkach? To jest E-GRAJEWO, a nie E-SUWAŁKI Moi Drodzy :) Czekam na info naszego ukochanego Dworca PKP. Pozdrawiam serdecznie.

W przyszłosci czyli za moze w 2083 sie doczekamy

Piękny artykuł tylko czemu jest na grajewskiej stronie, a może będzie kolej z Grajewa do Suwałk..?

młodzieniec głosuj na po i nowoczesną

Młodzieniec, co ty pleciesz?? Przecież nasz kraj rujnowała poprzednia ekipa rządząca. Obecni rządzący próbują ten kraj podnieść z tej ruiny.

ci co na panią Anders głosowali powinni być dumni przecież tyle obiecała co nie?

za ten grajewski dworzec odpowiadaja wylacznie wladze miasta ktore od 25 lat nie zrobily tam prawie nic a kazdy z nich mowil ze juz wszystko bedzie zrobione -dworzec pks tez nie wiadomo co duzo dyskusji a nie widac roboty ale w tym grajewie tak jest -kasta urzednikow ksieza i ciemy lud dopelnia katastrofy tego miasta coz tu wiecej komentowac jaki kon jest kazdy widzi a jest bez zebow przednich czyli szczerbaty i takie to miasto bedzie przegralo swoj czas na rozwoj

a co nas obchodzi dworzec kolejowy w Suwałkach?
już chyba nie macie o czym pisać

"leszek"a za swoją głupotę odpowiadasz wyłącznie Ty.Pisać głupoty każdy potrafi,ale żeby pisać z sensem i wiedzą na dany temat to robi niewielu.Jest takie przysłowie"zły to ptak co swoje gniazdo kala".A takich"ptaków "w Grajewie jak widać mnóstwo.

trzeba było już dawno wyremontować bo w przyszłości to może nadawać się tylko do rozbórki

Nie wiem jakiego skutku oczekiwał autor używając manipulacji językowej.Większej liczby wyświetleń ? Skłócenia mieszkańców? Pokazania że władze naszego miasta sobie radzą gorzej niż inni w okolicy. Mam na myśli tytuł ,który kojarzy się jednoznacznie z naszym dworcem. Jednak po otworzeniu zakładki okazuje się że portal :e-grajewo pisząc "Dworzec będzie wyremontowany" ma na myśli dworzec w Suwałkach. Jestem bardzo niesmaczny takim posunięciem uważałem ten portal za obiektywny i uczciwy okazuje się jednak inaczej. Pozdrawiam

Już niedługo wybory i kolejny cwaniak będzie składał obiecanki, że wyremontuje dworzec.

no ale tu nie jest napisane dworzec w grajewie;
nie uważam tego za złe posunięcie, wręcz przeciwnie - wskazanie właśnie miejsca, gdzie jednak udało się "coś" zrobić z dworcem;
szanowny Bartku, ten pat trwa już ze 30 lat; uważam każde poruszenie tego zagadnienia za duży plus!
cieszę się, że ktokolwiek podejmuje jeszcze ten temat; ludziom już się to przejadło;

A spójrzcie jednak na zaiteresowanie tematem oraz ilość wypowiedzi - to chyba cos ludzi rusza temat dworca :0!

Portal e-Grajewo na który chętnie zaglądam, to autorytatywne medium i podaje to co dla mądrych ludzi jest potrzebne. Nas powinno interesować to co dzieje się w całym kraju, a przez to powinniśmy lepiej rządzić swoim miasteczkiem, żeby mu wkrótce nie odebrano praw miejskich jak to było już dawno temu. Wyciągnijcie wniosek. Suwałki jako niedawna wioseczka zrobi porządek z zabytkiem, a my jak mówicie, mamy wciąż na posadach co nie potrafią zagospodarzyć dworca i innych miejsc. A forsę biorą i przychodzą do roboty w krawatach i na szpilkach. To jednak nie ich wina, tylko nasza, bo ich podobno wciąż wybieramy a może oni sami to robią. Dobra dyskusja tu wytworzona buduje i podpowiada. Jeden chce nazwę nawet dać Rajmunda jakiegoś (?)! To nie żaden Rajmund tylko Rosja i Prusy Wschodnie zbudowali dworzec i tory i to nie z miłości, a po to, żeby okradać okupowaną Polskę z drzewa w Knyszyńskiej Puszczy i płodów rolnych. Mimo to i kolej, i dworzec dały nam początek rozwoju pipidówki, do której szybko powracamy. Teraz, kiedy Via Baltica S61 poleci od wsi Szczuczyn w lewo, a od naszej aglomeracji w prawo na Ełk i ominie śliczne Grajewo, to będzie ono miało Graj-Ewo tylko dla plebsu. Popatrzcie jakie cudne rondo nareszcie nam zrobili, żeby nie można było w czasie prawie całej doby dojechać ani wyjechać od pięknego dworca, ani od i do budy dworcowej, pomijając to, że traktory na szynach jeżdżą dalej przez centrum miasteczka donośnie gwiżdżąc na wszystko. To kto ma robić remont dworca, no kto?

Carleone, świetna ironia, wręcz nie do wyczucia. Zaś po mieszkańcach tego miasta spodziewam się tylko jednego, ze wszędzie będą próbowali czcić swojego wodza JK i jego rodzine, np. Śp. Lecha, czy też ich ojca, stąd taka moja reakcja na twój post. Takim przykladem okazał się jednak wiesiek, któremu oczy zamydlono 500+ i szybszą emeryturą, przez co plecie farmazony o poprzedniej ekipie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.