sobota, 4 lutego 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 5106 wyświetleń

Dwa razy włamali się do tego samego sklepu

Monieccy policjanci zatrzymali 26 i 34-latka podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Złodzieje na swój cel dwa razy wybrali ten sam sklep w Goniądzu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że skradziony został alkohol papierosy i pieniądze o wartości niemal 9 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

Pierwsze zgłoszenie dyżurny monieckiej Policji otrzymał w minioną sobotę wczesnym rankiem. Pokrzywdzony zgłosił, że prawdopodobnie doszło do włamania. W sklepie panował nieporządek, brakowało towaru, a na zapleczu była wybita szyba. Zniknął alkohol, papierosy i pieniądze o łącznej wartości niemal 6 tysięcy złotych. Na miejscu policyjny technik zabezpieczył pozostawione ślady i rozpoczęły się poszukiwania rabusi, którzy zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia przed południem. W domu 34-latka policjanci znaleźli część skradzionych przedmiotów i pieniędzy. Mężczyźni nie potrafili jednoznacznie wskazać źródła pochodzenia tego alkoholu. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. 26-latek miał blisko 3 promile, a 8 lat starszy kompan prawie promil alkoholu w organizmie.

Obydwaj w niedzielę usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i wyszli z policyjnego aresztu.

W poniedziałek wczesnym rankiem sytuacja się powtórzyła,  dyżurny ponownie otrzymał informację od właściciela sklepu, że było włamanie.  Tym razem rabusie zerwali przykręconą płytę, która zasłaniała wybite okno. Ze sklepu znowu zniknął alkohol i papierosy na kwotę niemal 3 tysięcy złotych. Pozostawione na miejscu ślady doprowadziły policjantów ponownie do zatrzymywanych wcześniej mężczyzn. Tym razem znowu byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 26 – latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a 34 – latek blisko 3 promile.

Wczoraj usłyszeli kolejne zarzuty kradzieży z włamaniem.

Teraz ich losem zajmie się sąd.

Komentarze (7)

jak to się mówi do trzech razy sztuka gang olsena

Ciąg dalszy "Smażalnia story" - swojskie podlaskie klimaty. Czyż to nie urocze? Policja wypuszcza nietrzeźwych jeszcze po pierwszym włamaniu złodziei , a oni na włamują się ponownie aby wyleczyć kaca. Tę scenę napisało życie i powinna się znaleźć w kontynuacji serii "U Pana Boga w ogródku" - obecnie kręconej.

Jaja sobie robią z naszych organów ścigania

za moich czasów tego nie było !

Gang Olsena w Grajewie tylko jedni są na magazynowej

Tylko wapno ich uzdrowi.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.