piątek, 21 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 13733 wyświetleń

Dwa oblicza żywiołu

Tradycją lat ubiegłych w Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. Sybiraków w Grajewie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem przewodnim: "Dwa oblicza żywiołu". Impreza szkolna przebiegała w formie „Ekoboju klas II”.
Celem współzawodnictwa klas  było ukazanie przez organizatorów zbawiennego i zgubnego oblicza: wody, ognia, powietrza i ziemi.
Ekobój klas drugich rozpoczęła konkurencja wiedzowa, w której uczniowie popisywali się stanem swojej wiedzy ekologicznej.


„Gwoździem”  programu było odgrywanie scenek pod hasłem ”Dwa oblicza żywiołu”. Wszystkie klasy doskonale wywiązały się z powierzonego zadania, jednakże najciekawszą prezentację przedstawiła klasa IIb, wykorzystując znane motywy z kabaretów. Uczniowie  przedstawili scenkę trafnie łączącą walory edukacyjne i humorystyczne, porywając całą widownię  do wspólnej zabawy.  Wszyscy uczniowie dali upust swoim zdolnościom aktorskim propagując jednocześnie dbałość o stan środowiska naturalnego.


W kolejnym zadaniu uczniowie wcielili się w rolę chemików pracujących w stacji kontroli jakości wody.  Każda z drużyn otrzymała zestaw próbek wody i za pomocą prostych metod fizyko-chemicznych dokonywali identyfikacji próbki wody najbardziej zdatnej do spożycia. Zadnie to wywołało prawdziwą „burzę mózgów”. Jedynie przedstawiciele klasy II d  bezbłędnie rozpoznali zawartość wszystkich próbek. A wiec, gdy macie wątpliwość co do jakości wody zgłoście się do klasy IId.


Po tak wyczerpujących zmaganiach wiedzowych przyszedł czas na konkurencje sportowe. Przedstawiciele klas drugich  popisywali się swoimi zdolnościami w podbijaniu piłki, przysiadami z książką na głowie oraz rzucaniem woreczkiem do celu. Zadanie to najlepiej wykonała klasa IIe. Sportowcy z tej klasy pokazali, że nie liczą się jedynie umiejętności sportowe, a determinacja i spryt.


Po tak wyczerpującym i emocjonującym konkursie nastąpiło podsumowanie  i wręczenie nagród. Zwycięzcami zostali niespodziewanie uczniowie klasy IIe.
Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję zobaczyć za rok w podobnych zmaganiach uczniów tak zaangażowanych w propagowanie idei Dnia Ziemi.


Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
- Dyrektor PG2 w Grajewie p. Krystyna Żyła
- Wicedyrektor PG2 w Grajewie p. Anna Wróblewska
- P. Julia Ksepko-  nauczycielka chemii PG2
- P. Barbara Piliczuk- nauczycielka biologii PG2


SPONSOREM IMPREZY BYŁA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA „MLEKPOL” W GRAJEWIE
OPRACOWAŁY: JULIA KSEPKO, ANNA WRÓBLEWSKA, RENATA KOZIKOWSKA


 


Galeria zdjęć

środa, 19 czerwca 2024

Pikniki integracyjne w SP2

Komentarze (8)

o bylam tam :D:D::D hehe

jea moje zdjęcia:P

2A wymiataa ! :) pozdrooo ;***

ale ze mnie lalunia była a tak naprawde to pozdrufka dla 2 D druga D wymiata

haha ;-d świetne zdjęcia ;-d .. tyle ze naszej saletry nie ma ;-| .. yyy coś chyba nie tak jest ;d .. pozdro IIa ! ;-*

Myślę że tak naprawdę było nieco (?), a może nawet o wiele inaczej niż w tym sprawozdaniu, ale i tak pozdrawiam :)

Hehe przedstawienia były spoko..a cóż za śliczna blondyneczka na pierwszym planie :)

zdjęcia spoko tylko szkoda że tak mało zdjęć IId bo jakby nie patrzeć to najatrakcyjniejsza jest mała blondyneczka z tej klasy....:D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.