poniedziałek, 3 października 2022

Wiadomości

Duży pożar w Nowej Wsi Ełckiej

W poniedziałek przy oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi Ełckiej miał miejsce duży pożar słomy. Blisko 27 godzin trwała akcja gaśnicza. 

 

Słoma w oczyszczalni wykorzystywana jest do produkcji kompostu z osadów ściekowych.

 

Zgłoszenie ełccy strażacy otrzymali 15 sierpnia 2022 roku przed godziną 15. Pracownicy oczyszczalni zauważyli zarzewia ognia w kilku miejscach.
Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęta jest znajdująca się przy lesie cała sterta słomy w kostkach o wymiarach 50x25x6 m. oraz 5 pryzm kompostownika w zadaszonej hali. Pierwsze działania polegały na podaniu prądów wodnych w obronie zabudowań. Dalsze działania polegały na podawaniu licznych prądów wody na stertę balotów. Właściciel obiektu zorganizował sprzęt do przerzucania słomy oraz beczkowozy, z których podawany był prąd wody do przelewania.

 

W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Ełk, OSP Nowa Wieś Ełcka, OSP Woszczele, OSP Rożyńsk, OSP Straduny, 2 zastępy Ochotnicza Straż Pożarna w Prostkach.

 

 

 

Zdjęcia: Łukasz Rutkowski, Marcin Waszkiewicz Ratownictwo Powiatu Ełckiego

 

poniedziałek, 3 października 2022

Finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich 2022

poniedziałek, 3 października 2022

Grajewo. Ogłoszeniu o przetargu

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.