czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 4828 wyświetleń

Duże zmiany na stacji PKP w Ełku

Od 11 czerwca podróżni w Ełku wsiądą do pociągów z nowego peronu. Postępują prace na stacji oraz na torach i wiaduktach w mieście. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększa komfort obsługi pasażerów i sprawność kolei.  Budowa warta 587 mln zł jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Dzięki budowie międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica, stacja Ełk zmienia się dla podróżnych. Gotowy jest już nowy peron nr 3. Nowa platforma zapewni lepszy dostęp wszystkim podróżnym – ma 400 m długości i 76 cm wysokości. Będzie wygodniej – jest szerokie zadaszenie, ławki, antypoślizgowa nawierzchnia i czytelne oznakowanie. Orientację po zmroku ułatwi jasne i ekologiczne oświetlenie LED.

 

Prace na stacji będą kontynuowane i rozpoczyna się ich kolejny etap. Wykonawca przystąpi do rozbiórki starych peronów i w ich miejscu zbuduje dwa nowe. Kontynuowana będzie też budowa przejścia podziemnego, które zapewni wszystkim podróżnym, w tym osobom o ograniczonej mobilności, wygodny i bezpieczny dostęp do pociągów. W związku ze zmianami na budowie, wyznaczono i oznakowano nową tymczasową drogę przejścia przez teren kolejowy.

 

czwartek, 28 września 2023

Grajewo Kino. "Zielona granica" (21-22.10)

Komentarze (10)

Przestancie denerwowac mieszkancow Grajewa tymi wiadomosciami. Kiedy dworzec w Grajewie.

Coraz mniej nas interesuje to pisanie o Dworcu ełckim...co z Grajewskim Dworcem.

a po co w grajewie dworzec?

A co mnie obchodzą dworce w innych miastach jak w naszym nie ma nawet porządnej poczekalnie PKP i PKS

Sprawę dworca należy kierować do posła, który wszystko otwiera ale nie w Grajewie. Wszędzie wstęgi przecina ale o Grajewie nie pamięta

Jakaś duża wiata by się przydała, żeby w deszczu nie stać ale dworzec w Grajewie... w ciemnych barwach to widzę.

Brak ceownikow, do prowadzenia kol rowerowych po schodach. Co jest zgodne z podrozowaniem koleja z rowerem. Psuje wszeka radosc.

Grajewski dworzec to wzorcowy, negatywny przykład posolidarnościowych zmian gospodarczych.

A co z dworcem grajewskim??? Grajewianów prawdopodobnie interesuje grajewski dworzec, a nie ełcki

Grajewski Dworzec został wystawiony w przetargu na sprzedaż.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.