środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12964 wyświetleń

Drogowe rozmowy z GDDKiA

We wtorek 12 grudnia w Urzędzie Miasta w Grajewie odbędzie się spotkanie władz miasta z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Tematem rozmów będzie modernizacja ulic, chodników oraz skrzyżowań w mieście.

Na spotkaniu władze Grajewa będą chciały przekonać szefów GDDKiA do modernizacji infrastruktury miejskiej, której zarządcą jest Dyrekcja. Chodzi m.in. o remont jezdni, chodników od ul. Wojska Polskiego (od skrzyżowania) do ul. Buczka. Ponadto władze miasta chcą przesunąć przejście dla pieszych znajdujące się na wysokości Miejskiego Domu Kultury.     

- Otrzymaliśmy informację od mieszkańców z ul. Wojska Polskiego oraz przedsiębiorców, że znajdujące się w tym miejscu przejście dla pieszych jest niefunkcjonalne i mało bezpieczne. Chcemy je przesunąć wyżej, w kierunku skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja  – informuje Waldemar Remfeld, zastępca burmistrza Grajewa.

Tematem rozmów będzie także modernizacja skrzyżowania ulic Kolejowej, Szkolnej, Piłsudskiego oraz Konopskiej. W grę wchodzą dwa rozwiązania: rondo lub sygnalizacja świetlna. 

- Na zlecenie UM w Grajewie fachowcy z Gdańska sporządzili dokumentację odnośnie wariantów przebudowy tego skrzyżowania. Nasza koncepcja została dostarczona GDDKiA, czekamy na ich opinie i zdanie na ten temat. Na pewno będziemy postulować, aby ta inwestycja została zrealizowana jeszcze w 2007 roku – dodał zastępca burmistrza Grajewa.  


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (14)

W końcu cos mądrego!!

Prosze o postawienie osoby przeprowadzającej dzieci na przejsciu z osiedla centrum do szkoły numer dwa jes tragedia co tam kierowcy wyprawiają

to nie wina kierowców to wina dzieci poniewaz jak sie przechodzi perzez pasy to sie powinno oglondac na boki cio nie nauczyli tego w szkole a nie idzie bo kur...ma przejscie to siebie idzie i nie musia sie zatrzymywac

No panowie! Przed wami nie lada zadanie. Chodniki na Wojska Polskiego sa okropne. Przez ostatnia kadencję nie połozono tam ani metra nowego chodnika, to samo na ul. Ełckiej! Ludzi dali wam kolejny kredyt zaufania a wy musicie udowodnić, że Grajewo ma jakąs siłę przebicia. Czekamy na nowe rozwianie przy torach. Życzymy powodzenia w rozmowach.

A gdzie drogi na ulicy Ekologicznej, Elektrycznej, Targopwej. Tam nie musicie uzyskiwać zgody GDDK i A. To są WASZE drogi panmowie radni..

do ema:a Ciebie na kursie n prawo jazdy nie nauczyli,że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność.Nie pochwalam pieszych,bo są niesubordynowani,różne dziwne rzeczy wyprawiają,ale kierowcy też nie są ideałami,więc proszę o więcej wyrozumiałości,a przede wszystkim kultury i uprzejmości na drodze.Wtedy wszystkim będzie lepiej:)

Najlepsze jest rondo.Chciałbym wiedzieć,kto odpowiada za BUBEL przy starej parafi.Na pewno nie staruszkowie od pomników,i nie ci co tam zginęli

najlepiej wezcie firme z chin to raz dwa to zrobia.

Tylko RONDO. Wykupić teren i zrobić porządne RONDO

Ulica Ekologiczna - zupełnie nie nadaje sie do uzytku- czekamy juz 20 lat

Zaraz byście chcieli zrobić... Wybory za 4 lata , więc o czym będzie się pisać że się zrobi jak będzie zrobione... .

Skrzyżowanie przy placu Niepodległości jest ewidentnie źle zrobione, miejscowi są ostrożni bo je znają natomiast przyjezdni gubią się na nim. Przykład: jadąc z August na Białyst, zielone światło dla kierunków na wprost i dla skretu w lewo ( bez żadnych strzałek i ostrzeżeń) więc skrecamy w lewo, jezeli są samochody z prawej to przepuszczamy i ? ktoś wchodzi nam przed maskę samochodu.

-zawieść tych szefów GDDKiA na skrzyzowanie kolejowej Piłsudskiego konopskiej i szkolnej - pojeździć z nimi po grajewie

kto ma pierwszeństwo? pas na skrzyżowaniu Augustów - Łomża skręcający w lewo na zielonym świetle z Augustowa do Białegostoku czy skręcający z Łomży do Białegostoku?. Obydwaj spotykają się tuż za wysepką przed przejściem dla pieszych i dochodzi do zabawnych sytuacji.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.