Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 5963 wyświetleń

Droga nr 16 stanie się trasą S16

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o podpisaniu umowy na przebudowę 18 km drogi krajowej nr 16 w okolicach Olsztyna. Otrzyma ona drugą jezdnię i zostanie przystosowana do parametrów drogi ekspresowej. Mowa o odcinku Barczewo - Biskupiec, który został wybudowany w 2010 r. Teraz ta ważna droga prowadząca z Olsztyna w kierunku Mrągowa i dalej do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich ponownie zostanie przebudowana, żeby ostatecznie stać się ekspresową "szesnastką".

 

W realizacji znajduje się z kolei odcinek Borki Wielkie – Mrągowo, który ma zostać ukończony w III kwartale tego roku, a w przygotowaniu jest odcinek Mrągowo – Ełk (trwa analiza pisma RDOŚ w sprawie przebiegu tej trasy w wariancie C).

Trasa ekspresowa S16 docelowo połączy Ostródę, Iławę, Olsztyn, Mrągowo, Ełk, Augustów i Suwałki, stając się elementem transeuropejskiej sieci transportowej.

 

fot. GDDKiA  Olsztyn

Komentarze (1)

Może napiszecie coś o drodze przy wyjeździe z Grajewa. Jak będzie wyglądać, kiedy koniec.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.