poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 11969 wyświetleń

Dożywianie w PG w Wąsoszu

W ramach rządowego programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania 2006 - 2009" od stycznia 2007 roku kolejnych 80-cioro dzieci zje bezpłatny obiad w Publicznym Gimnazjum w Wąsoszu.

Od września br. z bezpłatnych posiłków korzysta 100 uczniów z PG w Wąsoszu. Od nowego roku ma do nich dołączyć 80-u pobliskiej podstawówki. Dzieci obiady będą spożywać wspólnie z gimnazjalistami, gdyż posiłki będą wydawane w stołówce gimnazjum.

- W stołówce gimnazjum będą wspólne obiady. Jest to prostsze rozwiązanie, ponieważ stołówka w PG spełnia wymogi sanepidu. Oprócz dzieci, które mają zagwarantowany ciepły posiłek, będzie można wykupić obiad za 6 zł - informuje Halina Żukowska (foto), dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wąsoszu.

Oprócz obiadów dla młodzieży szkolnej w Wąsoszu GOPS dowozi codziennie zestawy obiadowe dla trzech dorosłych mieszkańców wsi, którzy nie są w stanie sami zapewnić sobie pożywienia.
 
W ramach rządowego programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania 2006 - 2009" gminy mogą ubiegać się o 80 proc. dofinansowanie posiłków dla najbiedniejszych mieszkańców, w szczególności dzieci. 20 proc. środków muszą wygospodarować samorządy lokalne. Zgodnie z ustawa bezpłatne obiady przyznawane są osobom z rodzin, w których dochód na jednego członka nie przekracza 351 zł na miesiąc.  


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (5)

tak trzymac dla ubogich dzieci powinno byc za darmo a takich dzieci jest duzo . wiele rodzin nie stac na to zeby dzieci wysylac na obiady i tak powinno byc we wszystkich szkolach .

jestem dumna z tego ze w naszych regionach ludzie majo serce dla dzieci bo nikt im nie pomorze jak my tego nie zrobimy cieszy mnie to bardzo aby tak dalej.

brawo.Wąsosz górą!!!!!!!!!!!!!!!!

Bardzo Fajnie że pamiętamy o tych osobach którzy potrzebują najbardziej naszej pomocy i okazujemy im kawałeczek serduszka. Brawo! Brawo! Brawo..............................

dobrze oby tak dalej

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.