Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12496 wyświetleń

Dotacje na zakup solarów

35,3 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma 19 samorządów z Podlaskiego na zakup i montaż kolektorów słonecznych, wykorzystywanych do ogrzewania wody. Kolektory zamontowane zostaną na dachach budynków publicznych oraz prywatnych. Dotację otrzyma m.in. gmina Choroszcz, Grajewo, Trzcianne, Krynki i Drohiczyn. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na lata 2007-2013.

 Jak poinformowała Izabela Smaczna-Jórczykowska z departamentu zarządzania RPO w Urzędzie Marszałkowskim, właśnie rozstrzygnięto konkurs na wykorzystanie tych środków. W jego ramach wsparte zostały wyłącznie projekty polegające na zakupie i instalacji kolektorów słonecznych - solarów na budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach mieszkalnych, w tym budynkach jednorodzinnych - z wyłączeniem budynków, w których prowadzona jest działalność komercyjna.


Komentarze (5)

A gdzie Szczuczyn ?????????

co to zanczy "solar" w polskim jezyku, to angielski przymiotnik oznaczajacy "sloneczny;

do rajgrodziaka: solar to kolektor słoneczny :-)

szczuczyn już kiedyś miał taki program

To tylko przedruk informacji. Szczuczyn jest jak najbardziej!
http://e-grajewo.pl/wiadomosc,Kolektory_soneczne,19854.html

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.