niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 13509 wyświetleń

Dom Samopomocy

Z powodu zaburzeń psychicznych cierpią ludzie. Depresja, nerwica, uzależnienie od alkoholu czy narkotyków są zagrożeniem dla każdego, bez względu na wiek, pochodzenie, status społeczny czy materialny.

Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Grajewie mieszczący się przy ul. Konstytucji 3 Maja jest placówką dziennego pobytu, do której obecnie uczęszcza 25 osób z zaburzeniami psychicznymi takimi jak depresja czy schizofrenia. Osoby te kierowane są decyzją kierownika MOPS-u w Grajewie na podstawie skierowania wydawanego przez lekarza psychiatrę z Poradni Zdrowia Psychicznego.

Podstawowym zadaniem ŚDS jest rozwijanie umiejętności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, przygotowywanie do samodzielnego życia. Dzięki różnym formom aktywizacji, terapii i rehabilitacji pracownicy ŚDS starają się łagodzić skutki tych chorób, otaczają opieką cierpiących, zapobiegają zagrożeniom zdrowia psychicznego, uczą zdrowych zachowań takich jak np. zachowanie się w sytuacjach kryzysu psychicznego lub socjalnego, ukazują wartości, sens i piękno każdego życia. Dla kuracjuszy przygotowuje się również obiady w cenie 2,50 zł. co stanowi jednocześnie opłatę za pobyt w placówce.

- Ośrodek istnieje od 1 sierpnia 1997r. i przez okres swojej działalności znalazł swoje miejsce w społeczniści spełnia więc swoje zadanie i cele - mówi kierownik ŚDS w Grajewie mgr Renata Górska-Kuźma.

e-Grajewo.pl

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (2)

Piękna incjatywa, tym bardziej że na miejscu. Ciekawi mnie czy głodujący w placówkach ZOZ mogą liczyć na pomoc, ż napewno znajdują się w dołku depresyjnym . Może ktoś pokaże im sens i piękno życia za 2.50zł.

czy ludzie ktorzy tam pracuja,pracuja dla kasy czy z powolania?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.