piątek, 28 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 10036 wyświetleń

Dni Kultury Uczniowskiej

W dniach 09.06.2008 r. – 11.06.2008 r. w SP w Szczuczynie odbyły się Dni Kultury Uczniowskiej.

W poniedziałek obchodzony był Dzień Języka Angielskiego. O godzinie 11.00 wszyscy uczniowie klas IV-VI zgromadzili się na sali gimnastycznej, by obejrzeć angielsko-polskie przedstawienie teatralne pod tytułem Winnie the Pooh, przygotowane przez uczniów klasy VI c. Następnie widzowie obejrzeli występy małych wykonawców, którzy wcielili się w gwiazdy muzyki i zaprezentowali swoje ulubione utwory. Wszystkie piosenki  śpiewane były w języku angielskim.

We wtorek odbyły się obchody  Dnia Matematyki. Rozpoczęły się one wręczeniem dyplomów i tytułów „Matematyk Roku 2007/2008”. W kategorii klas czwartych zwyciężyła Natalia Jórska, z klas piątych najlepsza okazała się Joanna Filipkowska, natomiast z szóstych Rafał Szczech. Ogłoszone zostały również wyniki IX edycji ogólnopolskiego konkursu Test Matematyka Plus. Maksymalną liczbę punktów (100) zdobyli: Natalia Jórska (kl. IV a) i Konrad Trzciński (kl. V a). Następnie uczniowie klas IV-VI obejrzeli inscenizację pod tytułem „Żywot Pitagorasa” w wykonaniu uczniów klas piątych i szóstych. Obchody zakończyła matematyczna wersja bajki „Królewna Śnieżka”, która bardzo spodobała się uczniom.

W środę odbył się Dzień Historii. Rozpoczął się on konkursem historycznym. Uczniowie klas V i VI zaprezentowali swoją wiedzę z historii Polski i mitologii. Bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Alencewicz, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania. Następnie odbył się pokaz tańca zespołu TANMUZ i  wręczenie medali dla małych tancerzy.

Galeria zdjęć

Dni Kultury Uczniowskiej organizowane są corocznie w naszej szkole i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Komentarze (4)

Poprosimy o zdjęcia z występu zespołu TANMUZ

natalciu sedeczne gratulacje

XD Było zawaliście ...we wszystkim występowałam...w konkursie piosenki I msc-e :D

Natalciu gratuluję, jesteśmy z Ciebie dumni, oby tak dalej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.