środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 14139 wyświetleń

Diagnoza ubóstwa w Grajewie

Ubóstwo, bezrobocie oraz niepełnosprawność to najczęstsze przyczyny korzystania z pomocy społecznej przez mieszkańców Grajewa – tak wynika z diagnozy problemów społecznych przygotowanej przez Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.  

Do czerwca 2006 r. ze świadczeń z MOPS skorzystało 2331 osób, w całym 2005 r. – 2558. W 2004 r. z pomocy społecznej skorzystało aż 3 378 osób. 

Najczęstszą przyczyną naruszenia prawa jest zbyt duże spożycie alkoholu. W okresie od 01.01.2006 r. do 31.08.2006 r. KPP w Grajewie odnotowała 522 przypadki naruszenia prawa i porządku publicznego pod wpływem alkoholu. Ponadto zatrzymano 301 nietrzeźwych kierowców. Do listopada 2006 r. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych skierowała 47 wnioski o leczenie odwykowe. W całym 2005 r. sporządzono 62 wnioski.
  
Z Diagnozy Problemów Społecznych wynika również, że w Grajewie jeden punkt sprzedaży napojów alkoholowych przypada na 291 osób. Ofiarami przestępstw najczęściej padają kobiety oraz dzieci i młodzież do 13 lat.

Diagnoza problemów społecznych(doc)

e-Grajewo.pl

Komentarze (21)

ale jeszcze ile osob nie dostaje

ehu ehu ehu,ale czemu wlasnie musieli wkleic tutaj plage? sa tez inne takie badzieskie ulice,moze zeby nas osmieszyli??

do pomocy społecznej chodzi się pokoleniami, dzieci uczą się od rodziców skąd się bierze pieniążki i gdzie trzeba iść i po co pracować jak dadzą!

dostajo tylko znajomi i ci którzy siedzo za granico bo nie majo zaświadczenia rze są zatrudnieni

piękna dzielnica niema co taki wstyd żeby w centrum miasta stały jeszcze takie budynki jak ten

PLAGA RULLEZZ

O ZGROZO !!!!!!!
Zobaczcie kto pobiera zasiłki w MOPSIE. Melinary, które całe życie nie skalały się uczciwą pracą. MENELE, którzy później przelewają wszystko na ROYAL.
Dać zasiłki ludziom, którzy mają rodziny i starcili pracę.

Tylko tacy pobierają co nie chcą żadną pracą zhańbić się. Przyzwyczaili się do tego i wyciągają kasę non stop. Oni nigdy nie pójdą do pracy. Ograniczyć dodatki mieszkaniowe oszustom i inne dotacje pijakom.

Panie Burmistrzu, dlaczego tych co pobierają zsiłki nie zatrudnia się przy sprzątaniu i odśnieżaniu ulic w mieście. Po opadach śniegu na drugi dzień ulice powinny być odśniezone a śnieg wywiexiony na obrzeże miasta. Chodnikami ciężko przejść, nie ma gdzie zaparkować. Do dzisiej wzdłuż ulic leżą sterty zmarzłego śniegu. Tyle jest popbierających zasiłki, którzy nie pracuą, ze przez noc ulice będą czyste. Tylko trzeba stosownie zadziałać.

ludzie chodniki ulice

tak za te zasilko powinni odsnierzac chodniki a nie oni sie nudzo i tylko dzieci rodzo i mówio ze im sie nalezy...zabrac im to kase i do roboty i powinni rozwalic to calo plage a nie tam same meliny....zastanówcie sie nad tymmm......!!!!!!!:(

Żal mi jest tych ludzi którzy nie mają pracy . Dlaczego wypisujecie takie bzdurne komentarze . Gdzie w Grajewie mają iść dp pracy . Co robią nasze grejewskie władze żeby młodzież zatrzymać . Poczekajcie z kilka lat Grajewo będzie miastem emerytów. Znam wielu młodych ludzi , którzy w tym roku kończą wyższe uczelnie i nie chcą wracać do Grajewa . Po co ?

proponuje wyburzyć plage postawić jeden blok mieszkalny dla plagi a reszte placu sprzedać po cenach komercyjnych na hotel i puby żeby to centróm jako tako wyglądało!!!!!!!!

To trzeba dac ludziom dobro prace a nie moze myslicie ze ktos bedzie charowal za szejset zl wam to sie w glowie je...

Wlasnie! Przerobic plage na jakis pub albo hotel mysle ze to sie bardziej przyda niz takie menelstwo, jakie sie tam zbiera. Zeby tego malo bylo to jaka to wizytowke daje dla Grajewa? Jak przyjedzie do nas taki z warszawy to co on sobie pomysli? Wrociwszy do menelstwa: wracam co poniedzialek tamtedy i prawie zawsze musi mnie zaczepic jakis koles z plagi, grr... strach, zgroza, zlosc... zacznijcie wreszcie dzialac!

To tragiczna rzeczywistość. Na lekcji religii w szkole obok głodnych dzieci tłuści , opływający w dostatki księża...

Mó wpis zniknął, bo ksiądz proboszcz może się pogniewać? Kiedyś była demokracja socjalistyczna, a teraz moherowo-kościelna?

moim zdaniem to nie powinno tak byc bo to,, centrum miasta '' .To powinno byc wizytówka grajewa . a wtej chwili sa toSLAMSY!!!!!!!!!!!!!!

Do[!!!] o jakih pieniadzah ty mOwisz mysisz rze to co sa kokosy nieto nie sa kokosy [TO WYGLONDA JAK JEUMURZNA] !!! IMYSlisz rze ci ludze
sie nie WSTYDZA bo w OPIECE SPOŁECZNEJ NIE MA PIENIEDZY DLA NORMALNYH LUDZI TAM SPORE PIENIADZE BIORA ALKOHOLICY A DLA POTSZEBUJACYH NIE MA PIENIEDZY SA GROSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

niedługo wyremontują plage to sie opanuja i przestaną pić otworzą agencje i hoteliki.ą co do bezrobocia to jest mniejsze niz się o tym mówi tyle ze ludzie na czarno tyrają a ich szfowie kase zamiast do ZUSu to na konta prywatne wpłacają czemu nik o tym nie myśli ze kiedyś przyjdzie dzień że jata dalej beeeeedzie t samtrafi do MOPSub emerytury nie dostanea czemu tak sie tej plagi tak uczepiliście znam biedniejsze rejony w grajewie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.