wtorek, 28 marca 2023

Szczuczyn

Defibrylator dla OSP

OSP w Szczuczynie otrzymała defibrylator

Zarząd Województwa Podlaskiego udzielił Gminie Szczuczyn dotacji w wysokości 5 000 zł na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku, dotacja została przeznaczona na zakup defibrylatora – sprzętu niezwykle ważnego dla ratowania zdrowia i życia. Urządzenie to stosowane jest w przypadkach wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia (NZK), w celu wykonania defibrylacji i przywrócenia prawidłowej akcji serca oraz gdy potrzebna jest pomoc głosowa w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO).

 Burmistrz Szczuczyna pozyskany sprzęt przekazał na ręce druha Roberta Łepkowskiego - Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

 Defibrylator to już kolejny zakup, jaki udało się poczynić dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W latach ubiegłych gminne jednostki OSP wyposażone zostały zarówno w sprzęt medyczny (m.in. deskę ortopedyczną, nosze podbierakowe, butlę tlenową) jak i sprzęt gaśniczy (motopompę, węże, prądownice, specjalistyczne ubrania strażackie, hełmy).

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.