niedziela, 16 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

Dbają o zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie to miejsce, w którym członkowie społeczności szkolnej - pracownicy i uczniowie podejmują starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczą się jak zdrowiej żyć i jak tworzyć zdrowe środowisko. W ramach realizacji takiego projektu Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie organizuje przeróżne działania mające na celu zachęcenie uczniów do higieny i zdrowego odżywiania się.

Jednym z takich działań było przeprowadzenie akcji pt. „Dzień bez słodyczy” do którego realizacji zaangażowano wychowawców i ekspedientkę ze szkolnego sklepiku, która 7 marca nie sprzedawała dzieciom słodyczy. - Akcja jest wpisana w ciąg działań prozdrowotnych, które prowadzimy. Celem takich spotkań jest zachęcenie uczniów do zrezygnowania z jedzenia słodkości – mówi dyrektor SP 4 Halina Muryjas – Rząsa.

We wtorek, 11 marca 2008 roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się spotkanie uczniów z pielęgniarką Szpitala Ogólnego w Grajewie – Alicją Żebrowską, która wypowiedziała się na temat chorób „Brudnych rąk”. Uczniowie dowiedzieli się, że choroby te najczęściej wynikają z braku przestrzegania dostatecznej higieny i istotne jest, aby wyrobić nawyk mycia rąk przed i po posiłku oraz po wyjściu z toalety. Na koniec pierwszej części spotkania uczniowie wspólnie z p. Żebrowską przećwiczyli jak dokładnie i prawidłowo myć dłonie.

Druga część szkolnego apelu upłynęła pod znakiem wręczania dyplomów i nagród za udział w szkolnych konkursach.

e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.