Sport

Czyżewski Grzegorz - zapaśnik

Czyżewski Grzegorz - zapaśnik

Czyżewski Grzegorz – ur. 02.07.1973 r. w Dąbrowie Białostockiej. W Grajewie mieszka od 1982 r. Żonaty, ma 3 dzieci. Na co dzień pracuje w Pfleiderer Grajewo S.A. Jest zapaśnikiem MOSiR Grajewo, a także trenerem zapasów chłopców.


Sport, jakim są zapasy, zaczął uprawiać w 1984 r. Na treningi przyprowadzał także swojego brata, który później został Mistrzem Polski. Pasją zaraził również swoich dwóch synów, którzy odnoszą zwycięstwa w tej dziedzinie sportu. Obok innych osiągnięć warto wymienić złote medale zdobyte na Ogólnopolskim Turnieju  w Solcu Kujawskim, złote medale na Międzynarodowym Turnieju w Chełmie oraz 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rymie. Od 1991 r.  Pan Grzegorz jest sędzią związkowym II klasy. Wkrótce ma zamiar podwyższyć swoje kwalifikacje. Od 1997 r. prowadzi on zajęcia z dziećmi i młodzieżą. 

W 2010 r. G. Czyżewski wziął udział w VI Otwartych Mistrzostwach Polski Weteranów w Warszawie. Zdobył tam złoty medal w kategorii sportowców od 35 do 45 lat. Jako Mistrz Polski został nominowany do startu na Mistrzostwach Świata, które w tym roku mają odbyć się w Polsce – w Raciborzu. Do wzięcia udziału w tej rywalizacji zmotywowali go synowie, którzy pomagali w treningach.


Dziękujemy e-Grajewo.pl


Czyżewski Grzegorz - nominowany do tytułu Sportowca Roku 2010  Powiatu Grajewskiego w plebiscycie organizowanym przez Portal e-Grajewo.pl

Sportowiec Roku 2010?

sobota, 16 października 2021

Prostki. To miał być mecz jak każdy

sobota, 16 października 2021

Spinningowe zawody wędkarskie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.