Warto przeczytać

Czy zegarek to dobry prezent?

Kiedyś najpopularniejszym prezentem z okazji jubileuszu czy też komunii był zegarek. Choć czasomierze na przestrzeni lat bardzo się zmieniły i obecnie coraz częściej są wielofunkcyjnymi urządzeniami elektronicznymi, to jednak ich wybór na prezent jest ciągle częsty. Czy rzeczywiście zegarek to dobry pomysł na prezent?


Nie wierz w przesądy i podaruj zegarek na prezent

W kulturze chińskiej, ale i europejskiej istniał przesąd, że podarowanie zegarka może oznaczać odliczanie czasu do śmierci danej osoby. Co więcej, gdy ktoś umierał, zatrzymywano zegary w domu, aby dusza mogła przejść do drugiego świata i nie nawiedzała domostwa. Oczywiście to tylko zabobony i przesądy, w które nie należy wierzyć, tak jak i w to, że podarowanie drugiej połówce zegarka jest niczym odliczanie czasu jaki pozostał Wam razem, czyli czasu do rozstania. Dziś zegarek ma o wiele więcej funkcji niż tylko odmierzanie czasu i z tego powodu również nie należy kierować się przesądami. W końcu może on pomóc odnaleźć drogę, dzięki wbudowanemu GPS albo wezwać pomoc czy skontaktować się z bliską osobą, gdy trudno znaleźć telefon na dnie plecaka. Smartwatche działają sparowane z telefonem przynajmniej do 10 metrów, co bywa przydatne w wielu sytuacjach. Jeżeli szukacie dobrego modelu na prezent, to możecie zakupić go na stronie: https://zegarownia.pl/ . Znajdziecie tam również bardziej tradycyjne czasomierze, czy np. zegarki z chronografem, które odmierzają nie tylko sekundy, ale i dziesiąte czy setne części sekundy, gdy posiadają dodatkowe trzy tarcze. 


Zegarek można dopasować do stylu i potrzeb osoby, którą chce się obdarować

Podarowanie zegarka to świetny pomysł, jeśli dana osoba lubi stylowe dodatki. W końcu smartwatch można dopasować idealnie do swojego stylu czy nawet konkretnej stylizacji. Są również osoby, które kolekcjonują różne zegarki, by w zależności od okazji wybrać czasomierz na odpowiednim pasku - z tworzywa sztucznego - idealny do sportu i na co dzień, parciany - niezwykle uniwersalny czy też na bransolecie lub skórzanym pasku - elegancki i pasujący nawet do formalnego dress code. Takie zegarki można znaleźć w ofercie na stronie: https://zegarownia.pl/smartwatche-zegarki-inteligentne . Są takie osoby, którym bardzo zależy na monitorowaniu stanu swojego zdrowia przez całą dobę. Dobre smartwatche umożliwiają nawet analizę jakości snu. Do tego budziki w takich zegarkach mogą działać nawet niezależnie od położenia smartfonu, zatem nie ma obaw, że osoba, która lubi dłużej pospać nie obudzi się wtedy, gdy będzie to konieczne. Jeżeli bliska Ci osoba jest melomanem, to możesz podarować jej smartwatch z możliwością wgrywania muzyki i jej odtwarzania. Smartwatche mogą mieć dobre i wydajne głośniki i współpracować ze słuchawkami bezprzewodowymi. Dzięki temu można wykonywać obowiązki czy uprawiać sport i słuchać przy tym muzyki. Dla kierowców świetnie sprawdzają się zegarki do odbierania rozmów, które wyposażone są zarówno w głośnik, jak i mikrofon. Oczywiście smartwatche mogą zapewniać znacznie więcej funkcjonalności, możliwość szybkiego podglądu wiadomości w pracy czy niektórych aplikacji. Wybierając zegarek warto zwrócić też uwagę na wydajność baterii. Niektóre modele trzeba ładować dość często, a w innych bateria wystarcza na kilka tygodni. Dla osób, które preferują tradycyjne zegarki, ale takie, w których nie trzeba wymieniać baterii, warto wybrać modele solarne.    

Zegarek to zawsze udany prezent. Pamiętaj, by dopasować go do potrzeb osoby, którą chcesz obdarować.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.