środa, 29 maja 2024

Warto przeczytać

Czy da się urozmaicić zajęcia dzięki interaktywnym monitorom?

Nowoczesne technologie z powodzeniem odnalazły się w sposobie edukacji, efektywnie przyciągając uwagę uczniów i pobudzając ich ciekawość. To właśnie dzięki dynamicznemu rozwojowi nauki, dotychczasowe wykonywanie zadań przebiegać może w niecodzienny sposób, sprzyjając przy tym utrwalaniu zdobytej wiedzy. Podczas różnego rodzaju zajęć, warto przede wszystkim wykorzystać możliwości jakie dają interaktywne monitory. To właśnie z ich pomocą nauczyciel może zachęcać do nauki nawet najbardziej opornych uczniów! Profesjonalne urządzenia multimedialne działają w bardzo prosty, a przy tym efektywny sposób. Monitor interaktywny to w praktyce ekran o bardzo dużej rozdzielczości, w pełni obsługujący technologię dotykową. To właśnie jego właściwości powodują, że zakres dotychczasowych możliwości pracy z materiałami naukowymi rozszerza się do elektronicznych interakcji! W dodatku nauczyciel jest w stanie zaplanować lekcję w taki sposób, aby zaangażować uczniów do obsługi ekranu w celu wykonania zadań.


W jaki sposób przeprowadzić zajęcia z wykorzystaniem monitora interaktywnego?

Nauczyciele mają dziś możliwość wykorzystania ekranu dotykowego na wiele różnych sposobów; znakomitym pomysłem okazują się specjalne aplikacje oraz gry edukacyjne, które uczniowie mogą obsługiwać palcami bądź rysikiem. Nauka poprzez zabawę zaliczana jest do jednych z najefektywniejszych w skutkach, zaś w internecie można znaleźć szereg ciekawych materiałów z elementami interaktywnymi. Co więcej, monitory interaktywne umożliwiają także oglądanie filmów w znakomitej rozdzielczości, a także podłączenie zewnętrznych głośników. Oglądanie adaptacji lektur czy przygotowania do sprawdzianów mogą okazać się prawdziwą frajdą - wszystko to przez właściwości monitora. Możliwość samodzielnego korzystania z monitora przez uczniów zazwyczaj jest dla nich olbrzymią frajdą; przede wszystkim pomaga w przełamaniu rutyny, która niejednokrotnie wkrada się do zajęć lekcyjnych. Monitory interaktywne wykorzystywane są przede wszystkim do nauki języków w szkołach. Wynika to przede wszystkim z tego, że nauczyciel jest w stanie zaangażować wiele zmysłów swoich podopiecznych. Na tego typu sprzęcie możliwe jest wyświetlanie zarówno materiałów graficznych, jak i dźwiękowych oraz filmowych. W dużym stopniu ułatwia to przede wszystkim naukę prawidłowej wymowy, szczególnie skomplikowanych wyrazów oraz doszkalanie się w zakresu wiedzy na temat kultury oraz innych krajach. Praktyczne zadania z wykorzystaniem ekranu dotykowego sprzyjają zapamiętywaniu istotnych słówek i reguł gramatycznych, na długo pozostając w pamięci uczniów.


Gdzie zaopatrzyć się w szkolne urządzenia multimedialne

Nikogo nie dziwi fakt, że dostęp do nowoczesnych technologii zyskują coraz młodsze osoby. Internet zmienił nasz sposób myślenia, a także zupełnie zrewolucjonizował nauczanie oraz polskie szkoły. Dziś mało kto jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonowanie placówki edukacyjnej bez nowoczesnych sprzętów, takich jak interaktywne monitory, rzutniki czy tablice wielofunkcyjne. Już od szkoły podstawowej, uczniowie mają dostęp do nauki za pomocą interakcji z technologią. Wie o tym między innymi CEZAS-GLOB, dystrybutor produktów dedykowanych między innymi szkołom i przedszkolom. W asortymencie sklepu znaleźć można liczne multimedia, w tym tablice interaktywne, ekrany projekcyjne czy różnego rodzaju wizualizery. Tego typu środki przekazu działają na różne zmysły uczniów, dostosowując się do ich indywidualnych potrzeb i stylów uczenia się. W dzisiejszych czasach to właśnie model tradycyjny, przeplatany z lekcjami w oparciu o sprzęt interaktywny, przynosi korzyści widoczne zarówno u uczniów, jak i nauczycieli. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.