Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 3355 wyświetleń

Czeki z dotacjami dla jednostek OSP

Dbają o życie, zdrowie i mienie mieszkańców swoich gmin. Są także nieocenionymi uczestnikami życia społecznego. W Starostwie Powiatowym w Grajewie w środę, 14 września wicemarszałek Marek Olbryś wspólnie z Wandą Mieczkowską, radną wojewódzką przekazali samorządowcom i przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) symboliczne czeki z dotacjami.

– Reprezentujecie w najlepszy sposób piękną ideę pomocy niesionej potrzebującym. Doceniamy to bardzo, od lat przekazując wsparcie z naszego specjalnego funduszu dla jednostek OSP. Sami najlepiej wiecie, że możemy tę pomoc w razie potrzeby zwiększyć. Cenię też wysoko wasze znaczenie dla samorządów i lokalnych społeczności, a wójtom i burmistrzom dziękuję szczególnie, bo to na was spoczywa największy ciężar utrzymania OSP w dobrej kondycji i gotowości – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.
Rekordowe dofinansowanie w powiecie grajewskim (57 tys. zł) otrzymała miejska OSP w Grajewie.

 

– To rzeczywiście rzadkie zjawisko - jednostka OSP w ośrodku, w którym jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, ale uważamy, że to dobre rozwiązanie. Mamy zabezpieczenie dla miasta, gdyby nawet wszyscy strażacy PSP byli zajęci. Zastanawiamy się także nad budową siedziby OSP, bo co może być ważniejszego od bezpieczeństwa? Dziękuję za wsparcie zarządowi województwa – mówi Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa.


W wiejskiej gminie Grajewo cała dotacja (39 tys.) trafi do OSP Toczyłowo, gdzie powstaje nowa remiza i gromadzony jest sprzęt do zakupionego w ubiegłym roku pojazdu. W Szczuczynie (23 tys.) głównym beneficjentem będzie OSP Niedźwiadna. W mieście i gminie Rajgród (28,5 tys.) do wszystkich jednostek trafią nowe mundury. Pieniądze w innych wspartych jednostkach przeznaczone zostaną także na bieżące potrzeby, remonty i naprawy.

 

 

 

https://www.wrotapodlasia.pl/

piątek, 30 września 2022

Podwyżki czynszu w SMLW

piątek, 30 września 2022

Łomża. XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa 2022

Komentarze (8)

Jeżeli miasto może dotować poza państwowa strażą pożarną także OSP to może także powołać straż miejska w Grajewie przydała by się w przestrzeganiu porządku w mieście bo policja to nie zawsze sobie radzi z drobnymi sprawami .....

I tak kupimy wieś za ich własne pieniądze../

Jak oni ładnie oddają nam nasze pieniądze, jak by ze swoich dawali... ;D

Doceniam i szanuję pracę strażaków zarówno zawodowych jak i ochotników natomiast nad powstawaniem lub raczej ich rozmieszczeniem nikt nie panuje. Bywa że wsie leżące obok siebie o 1 km lub 1,5 km mają obie remizy a następna jest o 15 km ale każda chce mieć u siebie własną jednostkę.

Poczytaj trochę o finansowaniu jednostek OSP za nim coś głupiego na piszesz, na pewno straż miejska pomoże przy gaszeniu pożarów...

Toz to ida wybory no to trzeba przez dotacje kupic wioske, do glosowania. Tylko od kogo pochodza te pieniadze na dotacje ???.

Szkoda tylko że niedofinansowane firm budżetowych, tylko doprowadza do zadłużeń a ludzie balansują na pograniczu najniższej krajowej.

A co ma jedno do drugiego? Pokaz mi gdzie są tak blisko jednostki?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.