sobota, 4 lutego 2023

Sport

CRESOVIA - WARMIA 1:1

Remisem 1:1 zakończył się rozegrany w minioną sobotę w Siemiatyczach mecz grajewskiej WARMII z miejscową CRESOVIĄ. Z wyniku zdecydowanie bardziej zadowoleni są gospodarze, którzy potwierdzili, że na własnym boisku grając w optymalnym składzie są groźni dla czołowych zespołów podlaskiej IV ligi. Grajewianom remis z drużyną, zajmującą przed meczem przedostatnie miejsce w tabeli wielkiej chwały nie przynosi i należy go traktować bardziej jako strata dwóch punktów a nie zysk jednego… Zwłaszcza, że w odróżnieniu od wcześniejszych spotkań tym razem skład naszego zespołu był zbliżony do optymalnego, jaki w tej rundzie możemy wystawić.

 

 

Mecz zaczął się dla „Wilczków” znakomicie. Niemal tuż po rozpoczęciu spotkania prowadzenie dla grajewian zdobył Paweł Kossyk, który przytomnie zachował się w polu karnym gospodarzy. Minutę później znów WARMIA miała okazję, ale bardzo niecelny strzał Tuzinowskiego poszybował wysoko nad bramką Karolczuka. Wydawało się, że kolejne gole posypią się jak z rękawa a tymczasem gospodarze już w 14 minucie wyrównali. Mantur ograł naszą obronę, dośrodkował w pole karne gdzie Kamil Tomczyk mocnym strzałem pokonał bardzo dobrze spisującego się w naszej bramce Filipa Święcińskiego. Do przerwy świetnych okazji do zdobycia bramek dla grajewian nie wykorzystali Dzierzgowski i Kossyk. Trzeba przyznać, że i gospodarze mieli swoje szanse – znakomicie jednak bronił nasz bramkarz, który w 30 minucie popisał się refleksem broniąc strzał Mantura.

 

 

Po przerwie WARMIA atakowała - w 54 minucie Karolczuk obronił uderzenie Kossyka. W 71 minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić wyróżniający się w szeregach gospodarzy Krystian Mantur. Wydawało się, że grająca w osłabieniu CRESOVIA nie da rady wybronić remisu. WARMIA miała świetne okazje do zdobycia gola. Najbliżej jego zdobycia był Łukasz Wojno, którego strzał po świetnym podaniu Zaniewskiego fantastycznie obronił Karolczuk. Nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę i musieliśmy zadowolić się podziałem punktów. To niestety drugi remis w tym sezonie w starciu z potencjalnie słabszym rywalem – taki sam rezultat osiągnęliśmy w trzeciej serii spotkań w Kolnie. Nie sposób odpędzić wrażenia, że szybko zdobyty gol nieco uśpił czujność naszych piłkarzy a gospodarzy zmotywował do odrabiania strat. Żal kolejnych straconych punktów, bo przy zwycięstwach w  Kolnie i Siemiatyczach WARMIA po 9 kolejkach byłaby liderem tabeli wspólnie z TUREM Bielsk Podlaski. Tymczasem jesteśmy na piątej pozycji i mamy 4 punkty straty do lidera.  

 

 

W sobotę 1 października o godzinie 16:00 w dziesiątej kolejce rozgrywek zagramy w Grajewie z KRYPNIANKĄ Krypno.

 

 

 

Skrót ze spotkania z CRESOVIĄ oraz pomeczowe wypowiedzi trenerów: https://youtu.be/mQ7s4qxysh8

 

 

 

24.09.2022 Siemiatycze, Stadion Miejski

CRESOVIA Siemiatycze – WARMIA Grajewo 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Paweł Kossyk 2′, 1:1 Kamil Tomczyk 14′

CRESOVIA: 29.Karolczuk – 4.Krassowski, 9.Konachowicz, 10.Zazuliński, 11.Mantur, 16.Nowicki (Kpt), 19.Barwiejuk, 23.Kowalczyk (65′ 7.Malewski), 25.Walendzik, 26. Łempicki, 5.Tomczyk

REZERWA: 1.Koc – 3.Boguszewski, 99.Samoljuk, 7.Malewski, 8.Dawidziuk
TRENER: Wojciech Moczulski

WARMIA: 12.Święciński – 6.Śleszyński (70′ 4.Mikucki), 18.Edison, 29.P.Sobolewski, 20.Zaniewski – 7.Dzierzgowski (Kpt) (79′ 9.Kondratowicz), 8.Kossyk, 15.Tuzinowski (57′ 16.Chmielewski), 3.Mazurek (88′ 10.Nikolaichuk), 11.Skalski – 17.Ł.Wojno

REZERWA: 1.Ł.Sobolewski – 2.Mingielewicz, 16.Chmielewski, 4.Mikucki, 10.Nikolaichuk, 19.Bukowski, 9.Kondratowicz

TRENER: Paweł Sobolewski

Sędzia: Bartosz Tyszka  (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Łempicki, Mantur (dwie), Nowicki, Malewski (CRESOVIA), Tuzinowski, Skalski, Edison (WARMIA)

Czerwona kartka: 72′ Krystian Mantur (w konsekwencji drugiej żółtej kartki)

 

 

 

 

Janusz Szumowski

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.