CRESOVIA - WARMIA 0:1, JASTRZĄB - WARMIA II 2:3

Piąte kolejne, ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze WARMII Grajewo w minioną sobotę. W Siemiatyczach nasz zespół pokonał miejscową CRESOVIĘ 1:0. Po ostatnich wysokich wygranych WARMII, tym razem jednobramkowy wynik przyniósł wcale nie mniej radości, niż choćby 7:1 z KS Grabówka w poprzedniej kolejce.

Radość jest uzasadniona, bo na mecz w Siemiatyczach nasz zespół udał się w bardzo okrojonym składzie bez: Edisona (żółte kartki), Skalskiego i Tuzinowskiego (kontuzje), Dzierzgowskiego i Duchnowskiego (choroby), Kondratowicza i Hołtyna (sprawy prywatne). Brak siedmiu zawodników z 21 osobowej kadry, w tym aż trzech napastników budził zrozumiałe obawy przed starciem z zajmującą dalekie miejsce w tabeli, ale niebezpiecznej u siebie CRESOVIĄ.

Już w drugiej minucie Krystian Wójcicki został powalony przez obrońcę gospodarzy w polu karnym, ale sędzia nie zareagował. WARMIA grała nieźle, ale sytuacji bramkowych nie stwarzała zbyt wiele. Gospodarze zresztą podobnie. W 7 minucie próbował zaskoczyć bramkarza strzałem przewrotką Wójcicki, jednak piłka minęła bramkę. CRESOVIA zagroziła bramce Sobolewskiego w 28 minucie po strzale Kosińskiego. Pięć minut później bezpańską piłkę przejął przed polem karnym gospodarzy Paweł Kossyk, który „nawinął” dwóch obrońców i pięknym, precyzyjnym strzałem w róg pokonał Karolczuka. CRESOVIA była bardzo bliska wyrównania w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy Kosiński strzałem głową trafił piłką w poprzeczkę naszej bramki.

W drugiej połowie doskonałych okazji dla WARMII nie wykorzystali Mikucki, Mazurek i Bukowski. Gospodarze nie zagrażali naszej bramce aż do końcowych minut gry. W doliczonym czasie meczu w zamieszaniu w naszym polu karnym po strzale zawodnika gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej Kamil Randzio, który uratował nasz zespół przed utratą gola. Ostatni gwizdek sędziego grajewianie przyjęli z ulgą i ogromną radością. Pomimo braków kadrowych cały zespół zasłużył na pochwałę a zwłaszcza ci, którzy ostatnio rzadziej pojawiali się w wyjściowej jedenastce – Krupa, Mikucki, Wójcicki i Mazurek. Ten ostatni, zwykle grający na środku obrony tym razem wyszedł w… ataku i napsuł mnóstwo krwi obrońcom gospodarzy. W końcówce meczu w naszym zespole zadebiutował w ligowym meczu Paweł Zaniewski, który został pozyskany ze SPARTY Augustów w lipcu ubiegłego roku, ale w jednym ze sparingów przed sezonem odniósł ciężką kontuzję kolana. Po operacji i długiej rehabilitacji Paweł już trenuje z zespołem i w Siemiatyczach zaliczył pierwsze minuty w barwach WARMII.

Kolejny mecz WARMIA zagra w Grajewie w sobotę 7 maja o godzinie 16:00 z CZARNYMI Czarna Białostocka. Serdecznie zapraszamy.

30.04.2022 Siemiatycze, Stadion Miejski

CRESOVIA Siemiatycze – WARMIA Grajewo 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Paweł Kossyk 33′

CRESOVIA: 29.Karolczuk (Kpt) –   9.A.Barwiejuk, 25.Walendzik, 21.Łopaciuk (65′ 15.Jeleszuk),  4.Krassowski, 17.Zazuliński, 5.Tomczyk, 6.Łuba, 8.Dawidziuk, 13.Kosiński, 3.Boguszewski (53′ 16.Kowalczuk)

REZERWA: 1.Koc – 10.Zaleski, 15.Jeleszuk, 2.Samojluk, 7.Malewski, 16.Kowalczuk, 26.Czmut

TRENER: Wojciech Moczulski

WARMIA: 1.Sobolewski – 5.Randzio (Kpt), 17.Maliszewski, 2.Krupa, 6.Śleszyński – 4.Mikucki (84′ 15.Zaniewski), 8.Kossyk, 16.Chmielewski, 10.Nikolaichuk – 9.Mazurek (85′ 13.Marczykowski), 19.Wójcicki (50′ 7.Bukowski)

REZERWA: 12.Święciński – 13.Marczykowski, 15.Zaniewski, 7.Bukowski

TRENER: Leszek Zawadzki

Sędzia: Maciej Nowacki (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Zazuliński, Tomczyk, Krassowski (CRESOVIA), Randzio, Bukowski (WARMIA)

CENNE ZWYCIĘSTWO REZERW

W miniony piątek został rozegrany w Knyszynie mecz naszych rezerw z czołowym zespołem grupy pierwszej podlaskiej A Klasy - miejscowym JASTRZĘBIEM. Po fatalnej porażce przed tygodniem z rezerwami PROMIENIA Mońki nasz zespół zagrał bardzo dobry mecz, który wygraliśmy 3:2. Tym razem ze względu na kadrowe problemy pierwszej drużyny trener Kamil Randzio nie miał do dyspozycji posiłków z czwartoligowej kadry. Mimo to grajewianie przeważali i zasłużenie pokonali wyżej notowaną drużynę gospodarzy. JASTRZĄB zdobył prowadzenie już w 6 minucie z rzutu karnego, ale jeszcze przed przerwą Łukasz Witkowski i Dawid Nowakowski wyprowadzili WARMIĘ na prowadzenie. Po przerwie kapitalną bramkę zdobył Jakub Grabowski i choć ambitni gospodarze strzelili gola, to nie zdołali doprowadzić do wyrównania i zasłużone trzy punkty zdobyły nasze rezerwy.

Kolejny mecz nasz zespół zagra w niedzielę 8 maja o godzinie 14:00 a przeciwnikiem będzie GRAB Janówka. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Serdecznie zapraszamy!

29.04.2022 Knyszyn

JASTRZĄB Knyszyn - WARMIA II Grajewo 2:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Kamil Lisiewicz 6' (rzut karny), 1:1 Łukasz Witkowski 15', 1:2 Dawid Nowakowski 17', 1:3 Jakub Grabowski 56', 2:3 Dawid Hryń 57'

JASTRZĄB: 66.Lewkowicz - 4.Gosko, 7.Hryń, 8.Bagiński, 9.Okrasiński, 10.Raczko (Kpt), 11.Kaczyński, 13.Gieniusz, 14.Chmielewski, 18.Lisiewicz, 77.Czerech

REZERWA: 15.Szaciło, 16.Gnidziejko, 17.Ziemkiewicz, 99.Chańko

TRENER: Rafał Ziemkiewicz

WARMIA II: 1.Mysiewicz – 2.Poślednik, 3.Olszyński, 8.Koszczuk, 4.Grabowski - 11.Marczykowski (46’ 13.Domitrz), 6.Szumowski (Kpt), 20.Witkowski, 7.Rybsztat  (65’ 5.Dawid Węgrzyn) - 10.Dobrydnio (85’ 15.Sposób), 9.Nowakowski (75’ 18.Sztachelski)

REZERWA: 12.Jegliński – 5.Dawid Węgrzyn, 18.Sztachelski, 13.Domitrz, 15.Sposób, 14.Randzio

TRENER: Kamil Randzio

Sędzia: Piotr Rybiński (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Nowakowski, Olszyński, Grabowski (WARMIA II)