poniedziałek, 24 czerwca 2024

Sport

  • 11 komentarzy
  • 13570 wyświetleń

Cola Cup 2006 - Mońki

Gimnazjum Nr 18 z Białegostoku najlepszą  drużyną w Turnieju Coca-Cola Cup 2006 w województwie podlaskim

Mońki, 24 maja 2006 r. - Gimnazjum Nr 18 z Białegostoku okazało się najlepszą drużyną w Finale Wojewódzkim Coca-Cola Cup 2006. W finale "osiemnastka" niespodziewanie pokonała zespół Gimnazjum Nr 15 z Białegostoku, które grało pod barwami Jagiellonii Białystok. Obie drużyny będą reprezentować Województwo Podlaskie na Półfinałach Krajowych. Finał Wojewódzki odbył się na stadionie miejskim w Mońkach.
W finałach wojewódzkich wystartowało 18 zespołów podzielonych na 6 grup po trzy zespoły w każdej kategorii wiekowej. Rozgrywki odbywały się w systemie "każdy z każdym". W tej fazie rozgrywek najlepiej zaprezentowały się trzy szkoły, które znacznie odbiegały poziomem od swoich kolegów. Chodzi o oba gimnazja z Białegostoku oraz drużynę Gimnazjum Grajewo. Wszystkie te drużyny pewnie awansowały do dalszej fazy rozgrywek.
Do kolejnego etapu, ćwierćfinału przeszło 8 zespołów - 6 zwycięzców z każdej z grup oraz dwa najlepsze zespoły spośród tych, które zajęły II miejsca w grupach. O kolejności zadecydowała ilość zdobytych punktów oraz lepsza różnica bramek.
W ćwierćfinale Gimnazjum Grajewo pokonało reprezentację gospodarzy z Moniek. Swoje mecze wygrały również dwie drużyny z Białegostoku. Jednak do najciekawszego spotkania doszło pomiędzy Gimnazjum Rajgród a Gimnazjum Czyżew. Do ostatnich minut nie było wiadomo, która z drużyn awansuje do półfinału. Po ciężkim i wyczerpującym meczu zwyciężyła drużyna z Czyżewa pokonując Rajgród 3:2.
W półfinałach o mały włos nie doszło do niespodzianki. Świetnie dysponowana drużyna z Czyżewa prowadziła w swoim meczu z Gimnazjum Nr 15. Jednak w końcówce meczu podopieczni Jagielloni Białystok strzelili dwie bramki i ostatecznie pokonali Gimnazjum Czyżew 3:2. W drugim meczu półfinałowym Gimnazjum Nr 18 pewnie 12:0 pokonało Gimnazjum Grajewo.
W meczu o III miejsce młodzi piłkarze Gimnazjum Grajewo wysoko 6:2 pokonało zmęczonych piłkarzy z Czyżewa.
W finale spotkały się dwie drużyny z Białegostoku. Już na początku meczu Gimnazjum Nr 18 objęło prowadzenie 2:0. Z takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. W drugiej od mocnego uderzenia zaczęła drużyna Gimnazjum Nr 15. Szybko padła bramka i na tablicy wyników pojawił się wynik 2:1. Od tego momentu na boisku robiło się coraz bardziej nerwowo, ale również coraz bardziej ciekawie. Piłkarze Gimnazjum Nr 15 próbowali strzelić wyrównującą bramkę, natomiast piłkarze Gimnazjum Nr 18 ratowali się długimi wykopami na rzut rożny lub aut. Ostatecznie zwyciężyła "osiemnastka", co publiczność nazwała meganiespodzianiką.

 

Zestawienie wyników Coca-Cola Cup 2006
Finał Wojewódzki Szkół Gimnazjalnych w Mońkach 24 maja 2006 r.

Ćwierćfinały:
Gimnazjum Mońki -Gimnazjum Grajewo 1:6
Gimnazjum Nr 18 Białystok - Gimnazjum Kleosin 8:3
Gimnazjum Nr 15 Białystok - Gimnazjum Poświętne 2:0
Gimnazjum Rajgród - Gimnazjum Czyżew 2:3

Półfinały:
Gimnazjum Grajewo - Gimnazjum Nr 18 Białystok 0:12
Gimnazjum Nr 15 Białystok - Gimnazjum Czyżew 3:2

Finał:
Gimnazjum Nr 15 Białystok - Gimnazjum Nr 18 Białystok 2:1

Mecz o 3 miejsce:
Gimnazjum Grajewo - Gimnazjum Czyżew 6:2

Najlepszy strzelec: Łukasz Bogusławski (SP Nr 37 Białystok)


Grzegorz Szymański
Biuro Prasowe Coca-Cola Cup

Komentarze (11)

z Grajewa dostało się na finały wojewódzkie pg2

Eloska!!A my siem dostaliśmy tylko zaqszła pomyłka!!Jedzimy dalje!!Sp1 gorą:):)Cieszycie siem??Zwyciężymy i pojedziemy na oboz sportpwy tak jak 2lata temu w wakacje:):):D:P:P:D

Gimazium nr 2 w grajewie bylo bardzo bliskie wejscie moim zdaniem zeby mieli odrobine wiecej przerwy po meczu z monkami to mogli by pwalczyc z bialostockimi druzynami!!

hm moze tak wiecej zdjec :>

Niestety dla Gimnazjum Rajgród zabrakło troszke szczęścia. Mogli wygraać z Gimnazjum Czyżew. Pozdro

szkoda ze tak malo zdjec

Po.swiętne rządzi

Siemasz :) Powiem wam jedno moja szkola i ja Wygraismy... I pokarzemy w Olsztynie jak się gra w prawdziwa pilke :P

sie tak nie podniecaj my bysmy przeszli tylko bylismy zmeczeni a szczescie mieliscie ze vznami w lidze wygraliscei 1:0 w ostatnich minutach teraz jak byscie unas grali byscie dostali podupie przybajmniej 5:0

Sosik z pg2 w Grajewie i tak jest najlepszy!!!!!Sosik jest the best!!!! Pozdro dla Sosika!1(elo puuups)he he he

wiadomo ze gimn z poświętnego zajmie tylko 5 miejsce...
zresztą tak jak podstawówka...
moze za rok...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.