Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 3010 wyświetleń

Chciała zainwestować - straciła ponad 60 tys. zł

Ponad 60 tysięcy złotych straciła 65-letnia mieszkanka Suwałk, która chciała zainwestować pieniądze w internecie. Po znalezieniu oferty kliknęła w nią, aby poznać szczegóły. Następnie skontaktowali się z nią fałszywi doradcy inwestycyjni, którzy namówili kobietę do zainstalowania aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia. W ten sposób przestępcy uzyskali dostęp do jej konta. W efekcie wypłacili oszczędności kobiety, zaciągnęli debet, a także złożyli wniosek o kredyt.

 

 

Mieszkanka Suwałk zainteresowała się reklamą internetową, oferującą możliwość szybkiego zysku bez ryzyka. 65-latka kliknęła w nią, aby zapoznać się ze szczegółami. Tam zażądano od niej numeru telefonu. Następnie skontaktowali się z nią telefonicznie fałszywi doradcy inwestycyjni, którzy oferowali kobiecie pomoc i opiekę przy dokonywaniu poszczególnych inwestycji. W międzyczasie, na swój email, 65-latka dostawała informacje, dotyczące inwestycji. Otrzymała między innymi różnego rodzaju wykresy oraz link, w który polecono jej wejść. Rzekomo było to konieczne to aktywacji konta akcyjnego. Wszystko wyglądało dość profesjonalnie. Aby kobieta mogła rozpocząć inwestowanie, "doradcy" twierdzili, że musi przelać minimum 1000 złotych na tylko co uruchomione konto. 65-latka myśląc, że inwestuje, przelała tam podaną kwotę.

Następnie, wykonując poszczególne polecenia rzekomych doradców finansowych, kobieta potwierdziła przelew. Dodatkowo, zainstalowała na swoim laptopie wskazaną przez oszustów aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. W ten sposób przestępcy uzyskali dostęp do konta 65-latki. W efekcie rzekomi doradcy wypłacili z niego oszczędności kobiety. Jednocześnie zaciągnęli na nią debet i złożyli wniosek o kredyt. W wyniku działań oszustów kobieta straciła łącznie ponad 60 tysięcy złotych.

 

KWP w Białymstoku

piątek, 30 września 2022

Podwyżki czynszu w SMLW

piątek, 30 września 2022

Łomża. XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa 2022

Komentarze (2)

Brawo! Dla gospodarki jest lepiej jak pieniądze mają ludzie mądrzy a nie głupi.

Jeśli było by przyzwolenie państwa na takie "mądre" działania operatywnych złodziei, wykorzystujących naiwność ludzi starszych, nie rozumiejących obecnych zasad zaufania społecznego, dokąd by to zmierzało. Dlatego całkowicie popieram rozpatrywane przez obecnie rządzących, podwyższenie wymiaru bezwzględnych kar. Żenujący a zarazem śmieszny wpis o typowym złodziejstwie, przekładanym na mądrość, także zamieszczającego go.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.