sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11617 wyświetleń

Centrum dowodzenia w Grajewie

Trwa rozbudowa budynku głównego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie.

"Adaptacja poddasza budynku głównego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie na potrzeby systemu zarządzania działaniami ratowniczymi w Powiecie Grajewskim" – to tytuł projektu realizowanego w grajewskiej komendzie PSP. W miejscu, gdzie wykonywane są obecnie prace, powstanie wkrótce nowoczesne centrum dowodzenia zgodnie z projektem dofinansowywanym z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska. Będzie to centrum odbioru informacji telefonów alarmowych 112.


Koszt prac budowlanych i instalacyjnych w grajewskiej komendzie to ok. 900 tys. złotych. Sprzęt, który tam się znajdzie będzie miał wartość ok. 450 tys. zł. Inwestycję rozpoczęto pod koniec roku 2010, zakończenie przebudowy planuje się na wrzesień-październik bieżącego roku.

Wynikiem realizacji Projektu będzie utworzenie na poddaszu budynku głównego nowej siedziby Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP, sali konferencyjnej, pomieszczeń technicznych i użytkowych oraz kompletne wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt teleinformatyczny.


e-Grajewo.pl
 
 

Komentarze (1)

Super! Jest w pobliżu jeszcze sporo miejsca.Przydałoby się lądowisko dla śmigłowca ,, z prawdziwego zdarzenia,,dla wszystkich służb z zespołu ratownictwa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.