Warto przeczytać

  • 4 komentarzy
  • 7342 wyświetleń

Cenna przyjaźń

Przyjaciel - ktoś, przed kim można głośno myśleć ( Ralph Emerson )

Jestem prawdziwą szczęściarą! Naprawdę. Mam koło siebie przyjaciółkę, z którą potrafię uśmiać się do łez, pomilczeć, wymienić doświadczenia, od której otrzymam radę - lekarstwo i wsparcie w gorszych chwilach, która jak nikt inny stawia mnie do pionu, gdy głowa wariuje.

Takie przyjaźnie są bardzo cenne. Są jak skarby, o które należy dbać i chronić. Tylko wtedy przetrwają całe życie.

Zaufanie, dyskrecja, empatia, szczerość, bezinteresowność, tolerancja, umiejętność słuchania to cechy, które składają się na przyjaźń. I moja przyjaciółka ma je wszystkie.

Nie muszę przy niej ważyć myśli, ani mierzyć słów, pozwala mi je wylewać z siebie. Po prostu.

Ptakom potrzebne są skrzydła by latać, mnie przyjaźń. Ciało potrzebuje snu, moja duchowość przyjaźni.

O tym, jak jest cenna przekonuję się każdego dnia. Im dłużej się znamy tym większej nabiera mocy. A przegadane godziny mają wręcz moc terapeutyczną.

Całe życie tak mam, że jeżeli wyczuję nieszczerość w drugiej osobie natychmiast rezygnuję z takiej relacji, nie widząc sensu jej sztucznego podtrzymywania. Dlatego cieszę się, że moja przyjaciółka nigdy mnie nie zawiodła. I to działa w dwie strony.

Nastały takie czasy, gdzie słowo przyjaciel jest nadużywane. A ważna jest ta prawdziwa.

Ludzie coraz częściej mówią dużo i o mało istotnych sprawach: kto, z kim, kto co komu powiedział, gdzie był, jak wyglądał?  Powierzchowność i obłuda.

Z trudem przychodzi nam zaufanie drugiej osobie, dlatego tak często czytamy o samobójstwach czy tragediach rodzinnych. Ludzie nie potrafią rozmawiać, boją się ośmieszenia, niezrozumienia nie wiedząc nawet, że właśnie rozmowa z drugą osobą może uchronić nas od popełnienia życiowej głupoty czy zranienia innych. Przyjaciel jest w takich chwilach nieoceniony. Tylko trzeba zaufać, dać innym szansę. I dbać o przyjaciół, pamiętać o nich, doceniać i wspierać, bo jak mawiał Pino Pellegrinobo: Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi. Bezinteresownie.

 

 

(kpw)

 

 

 

 

Komentarze (4)

To szczęście, również i mnie spotkało.

Prawdziwe.Zazdroszczę autorowi takiej znajomości.Może mam pecha?

Ja też w swoich znajomościach, prędzej , czy później trafiam na nieszczerość, albo interesowność i zawodzę się na ludziach. Trudno mi się po takich akcjach pozbierać, więc wolę się asekurować przed ludźmi i zawieraniem nowych znajomości. Więc zazdroszczę ( nieszkodliwie) autorce felietonu i życzę jej, aby na swojej drodze spotykała samych życzliwych ludzi. :))))

Tak jak pani napisała ;o wartościowe znajomości trzeba dbać. Zwyczajnie,każdego dnia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.