Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 14409 wyświetleń

CBŚ w akcji

Policjanci z białostockiego Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem nielegalnego alkoholu.

Od lipca 2006 roku funkcjonariusze z białostockiego zarządu C B Ś prowadzą sprawę nielegalnej rozlewni alkoholu pod Piotrkowem Trybunalskim. Na trop przestępczej działalności grupy wpadli podczas zatrzymania trzech mężczyzn w trakcie transakcji sprzedaży kilograma amfetaminy. Okazało się, że dwóch z nich należy do grupy trudniącej się oczyszczaniem skażonego spirytusu. Po zlokalizowaniu rozlewni policjanci zatrzymali w niej  kilka osób, w tym lidera grupy, mieszkańca Warszawy. Zabezpieczyli ponad 4 tys. litrów spirytusu oraz kompletną aparaturę do banderolowania i pakowania butelek. Okazało się, że przez działającą od stycznia 2005 roku rozlewnię przelało się ponad 36 tys. litrów alkoholu. Półproduktem był rozpuszczalnik spirytusowy, który po odkażeniu trafiał do pubów i dyskotek. Wstępne wyliczenia funkcjonariuszy Izby Celnej wskazują, że skarb państwa mógł stracić na akcyzach i podatku akcyzowym nie mniej niż 15 mln. zł. Jeden z zatrzymanych mężczyzn trudnił się dodatkowo innym przestępstwem. W dużych marketach kupował najtańszy proszek do prania, następnie przesypywał go do pudełek z logo markowych producentów proszków. Tak przygotowane pudełka były sprzedawane na bazarach jako towar wysokiej jakości importowany z Niemieckich sklepów. Za to przestępstwo „wytwórca” proszku do prania usłyszał dodatkowy zarzut podrabiania znaku towarowego oraz wprowadzania towaru do obrotu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W trakcie przeszukania wrocławskiego mieszkania jednego z członków grupy przestępczej policjanci znaleźli i zabezpieczyli karabin Mauzer, kuszę, cztery pistolety sprzed II wojny światowej, dwa granaty F-1 i RG 42, a także 222 sztuk amunicji różnego kalibru. Ich właściciel nie posiadał pozwolenia na posiadanie tego typu broni i amunicji.

Do sprawy rozlewni alkoholu nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Łomży zatrzymanych zostało już 9 osób. Są to mieszkańcy województw: Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego, Wielkopolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego. Wszyscy mają od 25 do 50 lat. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

KWP w Białystoku
 

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (3)

Tak trzymać chłopaki z CBś w Białymmieście.

pamietacie jak zamkneli olka z sadowej jak sprzedawal nielegalny alkochol potrzymali go kilka dni i wypuscili a teraz dalej sprzedaje .Nasza policja i prawo jest debest

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.