środa, 28 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 10710 wyświetleń

CARMEN w Ełku 2 V

Teatr Współczesny w Ełku zaprasza na musical Ełckiego Teatru Tańca
CARMEN
na podstawie słynnej opery Georgesa Bizeta


 


     Mamy przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia spektaklu muzycznego CARMEN, osnutego na kanwie noweli Prospera Mérinée, w wykonaniu Ełckiego Teatru Tańca.
Jedno z przełomowych dzieł w historii opery, nieprzerwanie obecne w repertuarze scen całego świata, teraz w Ełckim Centrum Kultury. Akcja sztuki przeniesiona została do czasów współczesnych i pozwoli widzowi spojrzeć w nietypowy sposób na Carmen jako bohaterkę pozytywną.
Zachęcając Państwa do obejrzenia naszej produkcji pragniemy podkreślić jej mocne strony: znakomitą adaptację scenariusza, świetną grę aktorską i dynamiczną choreografię. Jednak największym atutem spektaklu jest bardzo atrakcyjna forma przekazu. Pośród zaskakującej scenografii i przepięknych kostiumów, oprócz 25 aktorów i tancerzy, zagra na żywo 6-cio osobowy zespół muzyczny.
Pełna gwałtownych kontrastów, scen o wyjątkowej mocy tragedia miłości i zazdrości jest dziełem wyjątkowym. Muzyka elektryzująca zmysłowością, skalą basu i ekspresji ma wybitne walory sceniczne i dramaturgiczne. Wiele scen tanecznych, wspaniała choreografia oraz grana na żywo magiczna muzyka, nasycona elementami flamenco, stworzą niepowtarzalny nastrój i zapewnią głębokie przeżycia.Muzyka: zespół muzyczny
Choreografia: Magdalena Witaszczyk
Konsultacja artystyczna: Janusz Majewski
Reżyseria: Piotr Witaszczyk


Termin:
2 maja (wtorek) godz. 18.00

Czas trwania:
60 minut

Cena biletu:
10,00 zł

Miejsce:
scena ECK, ul. Woj. Polskiego 47

Fot. Zbigniew Bieleniewicz


poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (2)

byłem, widziałem, polecam!

Jak nasi Grajewianie maja mało do powiedzenia o kulturze.Oczywiście u nas nauka kultury jest w parku!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.