Podczas XXXI Sesji Rady Miasta Grajewo, która odbyła się dziś, 24 czerwca, radni podjęli jedną z najważniejszych uchwał w samorządowym kalendarzu. Po zapoznaniu się z Raportem o Stanie Miasta za 2025 rok oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu, Rada Miasta udzieliła Burmistrzowi Miasta Grajewo Maciej Bednarko wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.
Sesja absolutoryjna stanowi coroczne podsumowanie działalności samorządu i jest okazją do oceny zarówno realizacji budżetu, jak i najważniejszych działań podejmowanych na rzecz mieszkańców. Udzielenie wotum zaufania jest wyrazem pozytywnej oceny całokształtu działalności Burmistrza w minionym roku, natomiast absolutorium potwierdza prawidłową realizację budżetu miasta.
W trakcie obrad Burmistrz przedstawił najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania miasta w 2025 roku. Jak podkreślił, był to rok intensywnych działań inwestycyjnych, skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych oraz utrzymania stabilnej sytuacji finansowej samorządu. Dochody budżetu miasta wyniosły 154,5 mln zł, natomiast wydatki zamknęły się kwotą 146,8 mln zł. Rok zakończył się nadwyżką budżetową w wysokości 7,7 mln zł. Wśród najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w 2025 roku znalazły się między innymi budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4, rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej, modernizacja kompleksu sportowego „Orlik” przy ul. 11 Listopada, modernizacja energetyczna budynku OSP czy inwestycje drogowe np. budowa ul. Ekologicznej oraz ul. Kolektorowej. Podczas sesji zwrócono również uwagę na wyzwania, przed którymi stoi Grajewo. Najważniejszym z nich pozostają niekorzystne zmiany demograficzne.
Udzielenie Burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium jest potwierdzeniem, że działania podejmowane przez samorząd w 2025 roku zostały pozytywnie ocenione przez Radę Miasta. To również sygnał do dalszej realizacji projektów służących rozwojowi Miasta Grajewo oraz poprawie jakości życia mieszkańców.
Dziękując za udzielone poparcie, Burmistrz Maciej Bednarko podkreślił, że osiągnięte rezultaty są efektem wspólnej pracy wielu osób – Radnych Miasta Grajewo, współpracowników, kierowników i pracowników jednostek miejskich, grajewskich podatników, partnerów samorządowych, przedstawicieli administracji rządowej oraz parlamentarzystów wspierających działania na rzecz Grajewa. Zaznaczył również, że przed naszym miastem stoją kolejne ambitne zadania, których celem będzie dalszy rozwój miasta oraz budowanie jak najlepszych warunków do życia dla obecnych i przyszłych mieszkańców.
fot. UM
środa, 24 czerwca 2026
środa, 24 czerwca 2026
Biuro Podróży
Restauracja
Pozycjonowanie
Dom Pogrzebowy
CentrumMateriałów
Pensjonat & SPA Rajgród
Stomatologia MedycynaEstetyczna
Szkoła Policealna
Pracuj.pl© Copyright 2026, Wszelkie prawa zastrzezone

Komentarze (0)