czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9268 wyświetleń

Burmistrz Online

Burmistrz K. Waszkiewicz odpowiada na Państwa pytania...


- Wilczkowi-organizacje pozarządowe c.d.
Organizacje pozarządowe (sam termin nie jest dość precyzyjny) działające lokalnie rejestrowane są w Starostwie Powiatowym, natomiast w naszym mieście aktywne są również organizacje o charakterze krajowym, stąd też trudno o bardzo dokładną informację i nie jest to żaden unik:
1.wydaje mi się, że liczba 30 organizacji jest liczbą zaniżoną-samych uczniowskich klubów sportowych jest z dziesięć, a mamy też PCK, OSP, Klub Sportowy WARMIA, wiele organizacji skupiających osoby niepełnosprawne, stowarzyszenie "Amazonek" pomagające kobietom z chorobą nowotworową etc.;
2.kontrolę nad działalnością tych organizacji sprawują ich organy statutowe, w pewnym zakresie Pan starosta (w odniesieniu do organizacji, dla których jest organem rejestrowym), a burmistrz wtedy, gdy na mocy porozumień lub przekazania zadań kieruje do nich pieniądze publiczne (w naszych realiach dotyczy to głównie zadań opiekuńczych realizowanych przez opiekunki PCK).
Przesyłam pozdrowienia.

Małemu-remont w MDK
Odsyłam do jednej z wcześniejszych odpowiedzi, gdyż temat był prezentowany na forum.
Problemem zasadniczym jest stan budynku i problemy z dokumentacją. W ubiegłym roku zrealizowano wentylację i klimatyzację. Na ten rok zaplanowano 600 tys. zł. na kontynuację prac (m.in. na technikę kinową). Co do Pana podejrzeń, to nie podzielił ich inspektor NIK, który kontrolował prawidłowość procedur przetargowych m.in. przy realizacji tej inwestycji w styczniu bieżącego roku.
więcej...

Komentarze (4)

Jestem niepełnosprawnym mieszkańcem okolic Grajewa i zainteresowała mnie bardzo wypowiedż Pana Burmistrza na temat organizacji pozarządowych. Dowiedziałem się, że w Grajewie jest "wiele organizacji skupiających osoby niepełnosprawne".Ciekawe co na ten temat powiedzieli by sami niepełnosprawni.....

Wilczkowi chodziło pewnie o organizacje pozarządowe, które są zarejestrowane w Sądzie i o istnieniu których można dowiedziec się w necie. Myślę, że skoro powstały one w jakimś celu to niech się i nam ujawnią na najczęściej wyświetlanej stronie e-grajewo /dotychczas w/w stronie można dowiedzieć się tylko o czterech takich organizacjach/.
Jestem zdania, ze mieszkańcy miasta powinni znać misje tych organizacji, składy personalne, adres i godziny urzędowania.

Ja uważam, ze jeśli powstaje jakaś organizacja to powstaje ona w celu rozwiazania jakiegoś problemu.Dziwi mnie to, że z chwila uzyskania rejestracji w sądzie- niektóre z nich praktycznie przestaja istnieć. Teoretycznie zaś niejedni pseudo działacze maja super furtkę do zdobywania funduszy .Część takich przebiegłych "społeczników" najprawdopodobnie ogłasza się dlatego w necie, bo wówczas łatwiej przekonać o swoim istnieniu jakiegoś sponsora.Dlaczego więc tylko 4 organizacje oficjalnie figurują na
e-grajewo.pl
Stronę e-grajewo.pl odwiedzają liczni mieszkańcy miasta i myślę, że przynajmiej na tej stronie powinny pojawić sie wszelkie informacje dotyczące tych organizacji.

..taki herb tez pamietamy!
Raz też widziałem na ogłoszeniach związanymi z Dniami Grajewa herb , na którym nasz wilk wędrował w przeciwnym kierunku.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.