Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 13049 wyświetleń

Budżet Powiatu 2007 r.

2,3 mln zł deficytu, 3,7 mln zł na wydatki inwestycyjne, 1 mln zł na dofinansowanie termomodernizacji Szpitala Ogólnego w Grajewie – to najważniejsze liczby z przyjętego w czwartek 28 grudnia br. przez radnych budżetu powiatu na 2007 rok. 

Dochody powiatu grajewskiego w 2007 r. planowane są na poziomie 29 mln zł. Wydatki będą większe o 2,3 mln zł.

Stosunkowo niski deficyt to największa zaleta budżetu. Wynika on z dwóch liczb. 1,3 mln zł to kredyt, który powiat zaciągnie na realizację inwestycji drogowych i mostowych. Milion natomiast wyniesie kolejna rata pożyczki na modernizację szpitala w Grajewie - informuje Maria Jasińska (na zdjęciu), skarbnik powiatu.

Tradycyjnie większość dochodów powiatu pochodzić będzie z subwencji oświatowej, która wyniesie 13,7 mln zł. Powiat otrzyma także część wyrównawczą z subwencji ogólnej w kwocie  2,4 mln zł. Planuje się, że 3,3 mln zł do kasy powiatu trafi z podatków od osób fizycznych, natomiast od osób prawnych – 296 tys. zł. 

Najwięcej pieniędzy z budżetu powiatu, pochłonie w 2007 roku oświata i wychowanie oraz edukacyjna opieka wychowawcza, na którą przeznaczono łącznie 13 mln zł. Na pomoc społeczną zarezerwowano 3,5 mln zł. Na zadania z  zakresu polityki społecznej – 1,1 mln zł, a na funkcjonowanie łączności oraz transportu zaplanowano 3,7 mln zł. Utrzymanie administracji publicznej kosztować będzie w przyszłym roku powiat grajewski 3,1 mln zł.   

Budżet powiatu to również inwestycje, głównie drogowe. 430 tys. zł pochłonie przebudowa drogi Guty-Bzury- Niedźwiedzkie, modernizacja drogi powiatowej Ruda-Sojczyn Borowy- Sojczyn Grądowy- Kapice – Przechody na trasie krajowej nr 65 pochłonie 1,4 mln zł. – 100 tys. zł remont ul. Ostejki w Rajgrodzie. 400 tys. zł  kosztować będzie remont mostu przez Jegrznię w Rajgrodzie. Na zakup sprzętu biurowego, modernizację sieci komputerowej oraz zakup oprogramowania dla Starostwa Powiatowego radni przekazali 51 tys. zł. Podobnie jak przed rokiem radni uchwalając budżet zadecydowali, że 1,1 mln zł przeznaczą na budowę Domu Pomocy Społecznej w Szczuczynie.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (4)

Oczywiście ani słowa o tym, żeby podnieść zarobki pracownikom. Tylko nie piszcie, że zarabiają za dużo, bo pensje w starostwie są na żenująco niskim poziomie - najniższe w województwie. W samym Grajewie w urzędzie gminy zarabia się dużo, DUŻO lepiej, nie mówiąc już o urzędzie miasta.

szkoda ze nie napisales ile zarabiasz . ja mam 1400 i prowadze swoja dzialalnosc gospodarcza.

Przenieście się do Biedronki jak wam mało,albo do Lidla ,albo na budowe...tam nie ma biurek ,ale jest robota!a ja z etatu "wykręcam" 1800! Po godzunach kursy w ZDZ i OHP w Ełku, Białymstoku, Łomży, jeszcze w WSA i tak do 4000zł dodatkowo wpadnie. Dodatkowo "jakieś" zlecenie za 2500 i JEST MI DOBRZE!!! Do Londynu nie jadę. BO....... jestem nauczycielem!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.