czwartek, 23 września 2021

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 7062 wyświetleń

Budżet Obywatelski 2015

Budżet Obywatelski 2015Budżet Obywatelski. Czego potrzebują mieszkańcy Grajewa?

Już wiosną mieszkańcy Grajewa znów zdecydują na co przeznaczyć środki z budżetu obywatelskiego: remont drogi, budowa placu zabaw, parkingu, a może organizację jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub sportowego? Wysokość kwoty, którą mieszkańcy mogą przeznaczyć na swój projekt lub zadanie określa się w uchwale.

Rada Miasta Grajewo podjęła wczoraj (26 lutego 2015 r.) uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2015 rok. W tym roku kwota środków przeznaczona na budżet wyniesie 110 tys. zł.

Ideą budżetu obywatelskiego jest włączenie Mieszkańców w proces zarządzania miastem, a także budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Taki proces jest realizowany w kilku etapach, przede wszystkim poprzez umożliwienie wszystkim Grajewianom zgłaszanie pomysłów zadań, a następnie - udział w głosowaniu na wybrany projekt. Zadanie, które uzyska największą liczbę głosów zostanie zrealizowane dzięki środkom przeznaczonym na budżet obywatelski.

Rok temu mieszkańcy Grajewa głosowali na piętnaście projektów zgłoszonych do budżetu. Do urny trafiło 5206 kart do głosowania. Kwota 100 tys. zł została przeznaczona na budowę placu zabaw w parku przy ul. Strażackiej. Przebieg procesu Budżetu Obywatelskiego dla Grajewa można zobaczyć na specjalnej stronie http://budzet.um.grajewo.pl/.

Zapraszamy również do odwiedzenia portalu http://www.maszglos.pl/strefa-wiedzy/budzet-obywatelski/, na którym dostępne są szersze informacje dotyczące inicjatywy Budżetu Obywatelskiego.
 

Komentarze (12)

110tys złotych przeznaczone zostało na plac zabaw w parku przy ulicy.strażackiej i co z tego ?! ?! ludzie ogarnijcie się przychodzi tam 2 ludzi na krzyż z dziecmi ! nic to nie dało zróbcie coś porządnego w tym mieście bo tu nadal niby ludzie w wioskach mieszkają a na Grajewo mówią zadupie! KOMUNISTYCZNE jeszcze trochę to jak wybudują obwodnicę to Grajewo Zaginie Jak stawiski jeżdzę tam co raz i żywej duszy w mieście! czysta porażka!!!! powodzenia w Ulepszaniu Miasta !

Proponuję przeznaczyć ta kwotę na premie dla naszych radnych. Myślę, że 1400zł dietki na miesiąc za parę godzin siedzenia na d...to zdecydowanie za mało.Jak żyć panie burmistrzu, jak żyć?

A mi podoba się ten projekt. Mimo , że nie korzystam z ubiegłorocznego wygranego (brak malych dzieci i odleglośc) to jestem za. Jestem zadowolona , że miałam wpływ na decyzję jak wyda w końcu nasze pieniądze.

Dzięki Schola że wystąpiłaś z wnioskiem o ten budżet,szkoda że nie dostałaś 200 tyś jak pisałaś ,ale dobre i to .Pozdrawiam.

Korzystam z dziećmi z tego parku na ul. Strażackiej. Jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobrze, że wyposażono w urządzenia dzieciom. Nie narzekajmy ciągle !

Plac zabaw jest świetny i przychodzi tam bardzo dużo dzieci ! Łatwo jest narzekać i krytykować , trudniej jest wykazać sie dobrym pomysłem. Oto Wasza szansa krytykanci - wykażcie się - zgłoście swój pomysł .Jeśli będzie dobry z chęcią zagłosuje.

Myślę, że w Grajewie jest potrzebny park, gdzie będzie profesjonalny tor do jazdy na desce, łyżworolkach, itp. oraz prawdziwe ścieżki rowerowe, jest ich ciągle mało, a ludzi jeżdżących na rowerach coraz więcej. tylko nie przy ulicy jak ta do Toczyłowa.

do ścieżki do Toczyłowa trzeba dojechać ulicami miasta pomiędzy tirami bo niebieskim przeszkadza jak się jedzie po chodniku. A może misiaków raz w tygodniu w okresie letnim wsadzić na patrol rowerowy to by znormarnieli

Szanowna p. Ago proszę o e-maila [email protected] . Myślę, że możemy porozmawiać o pani pomyśle ( powiem szczerze, ze sama zastanawiałam się nad skateparkiem) i spróbować go zrealizować a podczas głosowania poddać go pod ocenę dla mieszkańców miasta. Jeśli macie Państwo inne propozycje a nie macie czasu na ich złożenie osobiście proszę pisać w e-mailu, postaram się pomóc. Pozdrawiam Monika Stefańska

Ełk ma Park Edukacyjny M. Kopernika, tuż obok park sportowo-rekreacyjny, plac zabaw z linami dla dzieci, skate park, przepiękną promenadę wzdłuż jeziora...Wszystko w pewnym oddaleniu od głównej ulicy.No cóż, w Grajewie nie mamy jeziora ale mamy tzw. Central Park. Nie dałoby się go w końcu zagospodarować? Stawy już są :) , kawałek sprzętu do ćwiczeń też....Miejsca wolnego jest tyle, że zmieści się wiele pomysłów. O planach słyszałam, ale na planach stanęło, brak realizacji...Czy naprawdę w niedziele trzeba wyjeżdżać z Grajewa by odpocząć na łonie natury? Czy naprawdę młodzież musi spędzać cza przed komputerem?

a ja równiesz jestem za placem zabaw

Zdecydowanie,ścieżki rowerowe rowerzystów i biegaczy jest duzo latem a trasa Toczyłowo tylko 1

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.